یادداشت – تورکمن نیوز:محمود کم شهردار بندرترکمن سرانجام کاسه صبر شورای شهر بندرترکمن از عملکرد و کارنامه ضعیف شهردار آن شهر بسر آمد و منتخبین مردم با کنار گذاشتن ملاحظات معمول طرح سوال از محمود کم را کلید زدند.

حال محمود کم باید بابت اجرا نکردن تعدادی از مصوبات مهم شورا منجمله راکد ماندن طرح ها و پروژهای شهری, بی برنامگی کسل کننده, عدم تحقق بودجه شهر و در نهایت سو مدیریت به اعضای شورا پاسخگو باشد.

همچنین در متن سوالات به ضعف جایگاه شهرداری و جریان تاسف بار قلع و قمع شدن کارخانه سنگ شکن شهرداری که طی سالیان سال به عنوان منبع درآمدی برای شهر به حساب می آمد اشاره شده است.

این موارد و تعداد زیادی از آن جمله که در تاریخ ۹۷/۱۱/۲۹ از سوی منتخبین محلی تنظیم گردیده بود تعلل محمد صدیق کر رئیس جلسات در ارجاع موارد به شهردار را به دنبال داشت که بر اساس شنیده ها با واکنش منفی همکاران وی و نهایتا ارجاع نامه به اطاق شهردار را موجب شده است. در این رابطه اخیرا برخی سایت های خبری موضوع تاخیر در ارجاع نامه را به نقد کشیده و احتمال می دهند رابطه گرم کاری رئیس شورا با شخص شهردار می توانسته است به این تعلل دامن زده باشد.

کاربرگ سوال از شهردار بندرترکمن حالا با چندین سوال مهم و کلیدی به دست محمود کم رسیده و او می بایست در مدت مهلت قانونی پاسخگوی موارد مطروحه باشد.

کاربران فضای مجازی معتقدند قانع کردن اعضای شورای شهر از سوی محمود کم با توجه به انباشتگی مشکلات شهری, موضوع کسری در بودجه و همچنین نبود برنامه ریزی و سومدیریت شهردار در خارج شدن از بحران مالی فزاینده که این روزها گریبان پرسنل زحمتکش بخش خدمات شهری را گرفته است, کار چندان آسانی نخواهد بود. به این ترتیب با سوال های مطرح شده و اشاره اعضای شورا به سومدیریت شهردار بندرترکمن استیضاح احتمالی وی دور از ذهن به نظر نمی رسد.

محمود کم طبق قوانین شورایی مدت کوتاهی فرصت دارد تا پاسخ شفافی به سوالات ارائه شده بدهد. در این حال گمانه زنی های صاحب نظران در مورد وضعیت آینده شهرداری بندرترکمن ادامه خواهد داشت و ممکن است برکناری شهردار رقم بخورد.

نوشته: فرید دوجی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۳۳

۲۲ اسفند ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک