گلستان نیازمند استقلال در تامین برق استگلستان-ترکمن نیوز- استاندار گلستان گفت: امیدواریم با حمایت های وزارت نیرو، استان گلستان از نظر تامین برق مستقل شود

به گزارش پایکاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، دکتر سید مناف هاشمی ظهر امروز پنج شنبه ۱۱ مرداد در مراسم افتتاح بزرگترین آب شیرین کن شمال کشور در بندرترکمن که با حضور وزیر نیرو و نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد: استان گلستان عقب ماندگی طولانی در حوزه وزارت نیرو دارد و در حوزه برق به استان همجوار وابستگی داریم؛ هرچند مازندران همواره در موضوع برق به ما کمک کرده است اما استقلال حوزه برق استان مهم بوده و با پیگیری های وزیر نیرو امکانپذیر است.
وی افزود: توسعه نیروگاه علی آبادکتول و همچنین احداث نیروگاه جدید توسط بخش خصوصی را در شمال استان پیگیری کردیم و مساعدت های وزارت خانه می تواند بهبود شرایط برق استان را تسریع کند.
استاندار در مورد سهمیه قطعی‌های برق در ماه‌های اخیر گفت: با دستور وزیر نیرو قطعی ۲۳۰ مگاواتی استان به ۱۳۰ مگاوات کاهش یافت زیرا هوای گرم و شرجی برای مردم و صنایع استان مشکل‌ساز شده بود.
دکتر هاشمی درباره پروژه آب شیرین کن بندرترکمن یادآور شد: این پروژه بزرگترین پروژه در شمال کشور است و امیدوارم پروژه های مشابه دیگری هم در استان اجرایی شود.

آبرسانی به ۱۷۵ روستای گلستان با تانکر

دکتر هاشمی گفت: میزان بهره برداری آب شرب روستایی در گلستان حدود ۷۰ درصد است در حالی که این میزان در کشور ۷۴ درصد است.

وی ادامه داد: با اشاره به اینکه ۱۲۰ روستای گلستان در طول سال با تانکر آبرسانی می شوند، اظهار کرد: برخی از روستاهایی که شبکه آب رسانی هم داشتند نیز بدلیل خشک شدن چشمه ها با تانکر آب رسانی می شوند. در این روزها ۱۷۵ روستا از مجموع ۱۰۰۰ روستای گلستان با تانکر آبرسانی می شوند.

هاشمی خاطرنشان کرد: متوسط اجرای فاضلاب شهری در گلستان ۱۶ درصد است که این میزان در سطح کشور بیش از ۴۰ درصد است؛ به دنبال این هستیم که خود را به متوسط کشوری برسانیم.

وی با اشاره به اینکه در استان گلستان هزاران میلیارد تومان پروژه در حال اجرا در حوزه آب و برق و فاضلاب داریم، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری دولت و بخش خصوصی این پروژه ها را اجرایی کنیم.

هاشمی با بیان اینکه مشکلات زیادی در حوزه تامین آب مناطق مرزی وجود دارد، گفت: تراکمنه در مرزها در واقع مرزبانان ما هستند؛ امروز با افتتاح چندین پروژه قسمتی از مشکلات آب مردم در این مناطق مرتفع تر می شود.

 

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۹

۱۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30592

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک