photo ۲۰۲۰ ۱۰ ۱۱ ۱۹ ۵۴ ۴۸ 300x174 - گلستان نماد وحدت اقوام ایران اسلامیترکمن نیوز: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی گفت: گلستان نماد وحدت اقوام ایران اسلامی است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  علیرضا بای با اشاره به اینکه تنوع قومی و مذهبی در گلستان بیش از دیگر استان‌های کشور است اظهار داشت: گلستان نماد و سمبل وحدت، همدلی و همزیستی اقوام ایران اسلامی است.
بای در دیدار سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرزی مراوه تپه خاطرنشان کرد: این تنوع قومی به عنوان جزء لاینفک هویت ملی یک فرصت استثنایی قلمداد می شود.
وی افزود: در میان اقوام گوناگون ساکن گلستان، قوم ترکمن با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف اسلامی و ایرانی خود همواره در برابر هجمه‌های مختلف به دفاع از سرزمین مادری برخواسته که حضور در صحنه‌های مختلف دفاع مقدس و حفاظت از کیان ایران عزیز از آن جمله است.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی نوع‌دوستی و مهمان نوازی را از شاخص‌ه‌های قوم ترکمن برشمرد و گفت: مردمان این خطه شمالی کشورمان در کنار تامین غذایی کشور میتوانند با رونق صنعت گردشگری و نیز توسعه صنایع‌دستی، سهم بسزایی از اشتغال‌ و درآمد را نصیب خود کنند.
سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرزی مراوه تپه نیز در این دیدار گفت: این شهرستان با ظرفیتهای فرهنگی، تاریخی و طبیعی خود باعث شده که در تمام فصول سال شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی باشد.
عطابردی خانی افزود: بدلیل علاقه مندی مردم گلستان به احداث بومگردی در این شهرستان انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک شاهد راه‌اندازی چندین واحد بومگردی باشیم و این باعث جذب گردشگر ، معرفی و ارائه صنایع صنایع دستی به آنان خوهد بود.
شهرستان مراوه تپه با جمعیتی بالغ بر۶۰ هزار نفر در منتهی الیه شمالشرقی استان گلستان واقع شده است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۱۳

۲۰ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84168

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک