گلستان میزبان دوره تخصصی جست‌وجو و نجات در محیط‌های آبیتورکمن نیوز: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان از برگزاری دوره آموزشی تخصصی پایه جست‌وجو و نجات در محیط‌های آبی با حضور ۲۶ نفر از نجاتگران استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمدعلی هروی گفت: این دوره ها برای ارتقاء توانمندی علمی و عملی نجاتگران و تربیت نیروی انسانی متخصص به منظور پاسخگویی مناسب و به موقع به حوادث و سوانح در سطوح مختلف برگزار می شود که این پس از وقوع سیل اخیر در استان و نیاز به افزایش نیروی متخصص در این زمینه، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: دوره تخصصی پایه جست‌وجو و نجات در محیط‌های آبی با حضور ۲۶ نفر از نجاتگران غرب استان (گرگان، بندرگز، کردکوی و بندرترکمن) از تاریخ ۲۳ تا ۲۹ شهریورماه به مدت ۷ روز به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان بندرگز برگزار شد.

وی گفت: در این دوره نجاتگران با آموزش‌های تئوری و عملی از جمله جست‌وجو و نجات در محیط های آبی رودخانه و سیلاب، نحوه کار با قایق‌های موتوری و پارو زنی و تجهیزات کاربردی نجات در آب و شیوه‌های حمل غریق آشنا شدند.

دکتر هروی با بیان اینکه آموزش‌های عملی دوره، در محیط استخر، دریای بندرگز و در رودخانه تجن استان مازندران انجام شد، گفت: در این دوره آموزشی از وسایل و تجهیراتی مانند جلیقه نجات، قایق جی مینی، قایق موتوری و ابزار ایمنی فردی زیر نظر مربیان مجرب تخصصی استفاده شد.

وی افزود: این دوره با حضور ناظر معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر برگزار شده و برای پذیرفته شدگان در آزمون تئوری و عملی، گواهینامه صادر می شود.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۳

۳۱ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

61922

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک