گلستان میزبان دوازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین اخبار فرهنگی- ترکمن نیوز-  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: گنبدکاووس برای دومین سال متمادی میزبان جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، ابراهیم کریمی درجلسه هماهنگی این جشنواره اظهار کرد: دوازدهمین جشنواره اقوام روز‌های ۹ آبان تا ۲ آذر به میزبانی شهرستان گرگان و در روز‌های چهارم تا هفتم آذر به میزبانی شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود.

وی با اشاره به میزبانی گنبدکاووس گفت: برگزاری نخستین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام سال گذشته در این شهرستان تجربه موفقی بود و امسال نیز امیدواریم با تعامل بین دستگاه‌های اجرایی شاهد تجربه‌ای به یادماندنی از جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبد کاووس باشیم.

کریمی افزود: این جشنواره همزمان با هفته وحدت و با محوریت وحدت اقوام در ۳ بخش، اجرای موسیقی اقوام، گردشگری روستایی و صنایع دستی اقوام برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: افتتاح متمرکز ۳۵ طرح بوم گردی گلستان با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور به صورت ویدئو کنفرانس همزمان با جشنواره از دیگر برنامه‌های این سازمان است.

عبدالقدیر کریمی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس نیز گفت: برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های مختلف این شهرستان به مردم نقاط مختلف کشور و جهان است.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: yjc.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۹

۲۹ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

38323

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک