گلستان میزبان برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف می‌شود/فعالیت 70 هزار بافنده فرش در استاناخبار استانی- ترکمن نیوز- دومین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف گلستان به منظور معرفی و شناساندن هنر اصیل مردمان این استان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، دومین نمایشگاه فرش استان گلستان از یکم الی پنجم بهمن ماه در سالن نمایشگاهی جنب تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه قرار است انوع دستبافته‌های مردم این دیار اعم از گلیم، جاجیم، سوزن‌دوزی ترکمن، ابریشم‌بافی، تابلو فرش، گبه و … در معرض دید علاقمندان قرار بگیرد.

نام گلستان به عنوان تولیدکننده فرش در کشور حتی در جهان بلندآوازه است آمارها نشان می‌دهد ۷۰ هزار بافنده فرش در این استان مشغول فعالیت هستند که حدود ۳۱ هزار بافنده کارت شناسایی در این زمینه دارند.

واحدهایی که در صنعت فرش فعال هستند در شهرستان‌های گنبدکاووس، بندرترکمن، کلاله و آق‌قلا استقرار دارند و گنبدکاووس با ۳۰ درصد تولید فرش در جایگاه نخست تولید صنعت فرش در استان قرار گرفته است.

آمارهای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان حاکی از آن است که سالانه حدود ۳۰ هزار مترمربع قالی، قالیچه، گبه، تابلو فرش و فرش‌های بزرگ توسط فعالان این صنعت در استان بافته می‌شود.

منبع: فارس

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۶

۰۱ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44059

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک