گلستان ظرفیت صادرات بچه میگو به استان های جنوبی را دارد گلستانتورکمن نیوز مدیر کل شیلات گلستان گفت: در صورت نیاز استان های جنوبی به بچه میگو، گلستان ظرفیت صادرات میگو به استان های جنوبی را دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، سید جواد قدس علوی اظهارکرد: در صورت نیاز استان های جنوبی به بچه میگو سالم و با کیفیت، شرکت تولید بچه میگو محک گمیشان، این ظرفیت را دارد که با هماهمنگی دامپزشکی، به این استان ها بچه میگو صادر کنند.

وی گفت: استفاده از روش خوراک دهی و هوادهی تا مقصد یکی از نوآوری‌ها و ابتکارات شرکت تعاونی محک گمیشان در ده سال گذشته است و حمل بچه میگو به استان‌های جنوبی می‌تواند با این روش انجام شود که در این صورت درصد تلفات نیز به شدت کاهش می‌یابد.

قدس علوی افزود: این مرکز با انجام آزمایش‌های لازم و با بهره گیری از تجربه، تخصص، در سال جاری تولید ۵۰ میلیون قطعه بچه میگو را در دستور کار قرار داد.

مدیر کل شیلات گلستان در پایان اظهار کرد: در حال حاضر بعد از ۲۰ سال تلاش همگانی از سوی سازمان شیلات ایران، موسسه تحقیقاتی شیلاتی و بخش خصوصی جهت تولید بچه میگو در استان نتیجه داده است و امروز این مهم به دست توانمند کارشناسان بومی منطقه گمیشان محقق شده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۲

۱۱ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

56503

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک