golestan ghotb gardeshgari 300x200 - گلستان ظرفیت تبدیل به قطب گردشگری کشورگلستان-ترکمن نیوز-  پایگاه خبری تحلیلی گلستان ۲۴ با انتشار گزارشی به معرفی ظرفیت های گردشگری گلستان پرداخته و سرمایه گذاری در این حوزه می تواند این استان را جزو مناطق مهم کشور برای جذب گردشگر تبدیل کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلییل ترکمن های ایران،  در این گزارش می خوانیم:گلستان از استان های شمالی کشور است که به واسطه آب و هوای معتدل، مناظر و جنگلهای زیبای خود هر ساله تعداد زیادی از گردشگران به این منطقه سفر می کنند.
استان گلستان علاوه بر جنگل و زیبایی های طبیعی ،دارای آثار و میراث فرهنگی زیادی است که می تواند فضای گردشگری استان گلستان را بیش از چیزی که است افزایش داده و درآمد گردشگری مردم منطقه را نیز افزایش دهد.
اگر که به تاریخ استان گلستان بنگریم در می یابیم که هر گوشه از این استان دارای قدمت تاریخی مربوط به خود بوده از جرجان (گنبد ) تا استرآباد یعنی گرگان فعلی قدمتی بسیار زیاد داشته و آثار تاریخی آن نیز مورد کاوش قرار گرفته و در موزه آثار باستانی شهر گرگان موجود می باشد.
وجود خانه های تاریخی در بافت شهری مرکز استان نیز یکی دیگر از این موارد است که می تواند همانند استان های مرکزی که فضای گردشگری آنها وابسته به میراث فرهنگی است، علاوه بر جذب گردشگر داخلی برای حضور توریست های خارجی که مخصوصا برای بازدید از بافت تاریخی به کشور سفر می کنند نیز مثمر ثمر باشد.
خانه های همچون خانه ی باقری ها که مربوط به دوران قاجار می شود قدمتی حدود۱۵۰ ساله دارد و به خوبی نمایانگر نوع زندگی مردم بومی گرگان در آن دوران است.
علاوه بر این خانه تاریخی که معماری خاص و بومی داد در دیگر نقاط استان گلستان نیز خانه های تاریخی دیگری یافت می شود که هر کدام معماری خاص خود را دارد وبیشتر مصالحی که در آنها به کار رفته است چوب و خشت است.
یکی از مشکلاتی که باعث شده تا این فضاها در جذب گردشگر کم اثر باشد عدم تبلیغات مناسب بوده و نیاز است تا برای جذب گردشگر و ایجاد یک هدف گردشگری مناسب تبلیغات وسیعی در خور آثار تاریخی و معماری زیبایی که در بنا ها قدیمی استان وجود داشته، انجام بگیرد.
عید نوروز نیز یک فرصت مهم برای معرفی این آثار تلقی می شود، چرا که مسافرین و گردشگران برای دیدن فضای های جنگلی به استان گلستان سفر می کنند و خیلی ها برای زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) از استان ما عبور می کنند.
دراین فرصت می توان با تبلیغات محیطی زیبا و تابلو های راهنما، گردشگران را به این فضای های دیدنی راهنمایی کرد تا در آینده آثار تاریخی و بافت تاریخی استان گلستان نیز جزء محل های مهم گردشگری در کشور شود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۷

۱۹ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41651

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک