گلستان صاحب روزنامه شدگلستانتورکمن نیوز گلستان، تنها استان فاقد نشریه با دوره انتشار متوالی و منظم در کشور بالاخره صاحب روزنامه شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛روزنامه گلشن مهر علیرغم برخورداری از امتیاز روزنامه، از سال ها قبل سه نسخه در هفته منتشر می شد و اکنون وارد جمع روزنامه های کشور شد.
در همین پیوند مدیر مسوول روزنامه گلشن مهر در سرمقاله اولین روزنامه خود نوشت: بیست سال از اولین شماره ای که گلشن مهر به عنوان یک رسانه کاغذی در عرصه مطبوعات منتشر شد میگذرد و در بیست سال گذشته فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر گذاشتیم.
مریم قرآنی نوشت: از انتشار ۴ صفحه ای در زمانی که قصد داشتند تا ریشه ی مطبوعات را بسوزانند تا زمانی که در هفته ۵۰ صفحه انتشار داشتیم را از سر گذراندیم.
مدیر مسوول روزنامه گلشن مهر اضافه کرد: امروز پس از ۲ دهه دنیا تغییرات عمده ای به خود دیده و بدیهی است با این تغییرات امکان ماندگاری بسان گذشته میسر نیست. در آن روزگار نه چاپخانه ای وجود داشت و نه روزنامه نگاری و اگر بود از تعداد انگشتهای یک دست هم کمتر بودند اما امروز به لطف رسانه های مجازی و گسترش ارتباطات اندک اندک مردم از فضای کاغذی مهاجرت میکنند و برای خود در دنیای مجازی زندگی تازه ای را شروع می کنند.
قرآنی ادامه داد: به خوبی میدانیم گلشن مهر نیز برای ماندگاری حتماً و باید ضمن حفظ هویت کاغذی، خود را با تغییرات هماهنگ کند و در کنار اینها نابسامانی وضع اقتصادی و فقدان امنیت مالی که همگان بر آن اذعان دارند ما را بر آن میدارد که برای ماندگاری در همین شرایط نیز تغییرات خود خواسته ای داشته باشیم. به این جهت ابعاد نشریه را تغییر داده و از این پس خواهیم کوشید با انتشار هر روزه سرعت اطلاع رسانی خود را در فضای حقیقی گسترش دهیم و در کنار آن توجه جدی تری به فضای مجازی داشته باشیم.
مدیر مسوول روزنامه گلشن مهر نوشته به نظر ما منصفانه است مدیران ارشد استان گلستان، مسوولان و همه آنهایی که دستی در کار دارند کمک کنند تا انتشار روزانه ی ما استمرار یابد تا بتوانیم بار کوچکی از توسعه فرهنگی و اجتماعی استان را به ساحل مقصود برسانیم.

گفتنی است گلشن مهر ۱۸۲۷ نوبت در قالب هفته نامه یا دوروزنامه منتشر شده و از این پس همه روزه در ۸ صفحه و به بهای هزار تومان روی پیشخوان روزنامه فروشی ها عرضه می شود.

به گزارش ایرنا استان گلستان به جز گلشن مهر دارای ۷۲ نشریه شامل هفته نامه، دو هفته نامه، ماهنامه، دو ماهنامه، فصلنامه، دو فصلنامه و سالنامه؛ ۳۴ پایگاه خبری تحلیلی و ۶ نشریه الکترونیک دارای مجوز فعالیت است.
سال گذشته ۳۲ نشریه در استان گلستان به دلیل فعال نبودن و منتشر نشدن مشمول ماده ۱۶ قانون مطبوعات شده و مجوز آنها لغو شد.

مطابق آمار سال گذشته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ استان گلستان از نظر انتشار منظم روزنامه و امتیازبندی مربوطه بین ۳۱ استان کشور در رده ۳۰ قرار داشت و با افزایش فعالیت گلشن مهر انتظار می رود این روند تغییر کند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۶

۰۳ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

55941

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک