مدیرکل هواشناسی :

Baran 8O 300x200 - گلستان سرد و بارانی می شود/کاهش 10 تا 12 درجه ای دماهواشناسی-ترکمن نیوز- مدیرکل هواشناسی گلستان اعلام کرد: با نفوذ سامانه بارشی، هوای استان از فردا یکشنبه تا میانه های هفته بارانی و مه آلود شده و دما بین ۱۰تا ۱۲درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا، نوربخش داداشی افزوده که نتیجه فعالیت دو روزه این سامانه بارش باران، وزش شدید باد، مواج شدن دریا، آذرخش (رعد و برق) و کاهش دما است.
وی بیان کرد: فعالیت این سامانه روز دوشنبه کاهش یافته و روز سه شنبه از آسمان استان عبور خواهد کرد .
هم اینک آسمان گلستان کمی تا نیمه ابری است که شامگاه شنبه بر شدت ابرها افزوده شده و از اواخر شب بارش پراکنده باران و وزش شدید باد در استان آغاز می شود.
گلستان در سال های اخیر شاهد کاهش نزولات آسمانی و به تبع آن حرکت تدریجی به سمت خشکسالی است.
میانگین بارندگی ثبت شده گلستان در۱۰ سال اخیر با فراز و نشیب هایی همراه بوده که بیشترین بارش مربوط به سال زراعی ۹۱ – ۹۰ و به میزان ۷۱۲/۱ میلیمتر و کمترین آن در سال زراعی گذشته (۹۶-۹۵) با ۴۴۹٫۸ میلیمتر بوده است.
طبق آمارها در ابتدای فروردین ۹۷ و پایان فصل بارشی زمستان؛ میزان آب ذخیره در پشت سدهای گلستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد کاهش داشت حجم کل مخازن سدهای ۱۴ گانه استان حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب بوده که اینک تنها ۷۲ میلیون مترمکعب معادل ۲۷ درصد در پشت این سدها آب ذخیره است.

https://t.me/ITNAnews

لینک عضویت کانال تلگرام

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۴

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

17395

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک