گلستان را به روز اول باز می‌گر‌دانیم گلستان-ترکمن نیوز- رییس جمهوری گفت: رسیدگی به مردم سیل زده و حل مشکلات ناشی از آن وظیفه دولت است که تلاش می کنیم در زمانی کوتاه این خسارت ها را جبران کنیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حجت‌الاسلام والمسلمین ‌حسن روحانی ‌پس از ورود به استان گلستان عازم روستای چن سبلی در شهرستان آق قلا شد و از این منطقه که در اثر سیل و آبگرفتگی دچار خسارت شده بازدید کرد.

رئیس جمهور در این بازدید با توضیح وزیر کشور و دیگر مسوولان ذیربط در جریان روند اقدامات در راستای امداد رسانی و اسکان موقت مردم و تلاش‌های انجام شده برای رفع مشکلات و جبران خسارت‌های ناشی از سیل در این منطقه قرار گرفت.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن روحانی در جمع مردم روستای چن‌سبلی با اشاره به اینکه دولت تمام توانش را برای کمک به سیل زدگان به میدان آورده است، گفت: گلستان را به روز اول باز می‌گر‌دانیم و ‌در کنار شما هستیم.

وی بیان کرد: خسارت های فراوان به بار آمده ناشی از این حادثه ثابت کرد که لایروبی گرگانرود به عنوان مسیر اصلی انتقال این سیلاب یک ضرورت جدی است .
وی ادامه داد: شکافتن جاده برای هدایت آب و کاهش آبگرفتگی اقدام مقطعی بوده که انجام شده ولی اقدام اساسی لایروبی از مصب رودخانه به دریا است که باید به طور جدی پیگیری شود.
رییس جمهوری افزود: تخلیه آب انباشته شده در شهر و خانه ها، مرمت منازل، تامین خسارت وارده به مزارع، صنایع و بخش های تجاری، خواسته های مردم آسیب دیده و سیل زده گلستان است که دولت تلاش می کند این حقوق طبیعی مردم را برای آن ها تامین کند.

رئیس جمهور اظهار کرد: می‌دانم که در غم و رنج و مشکلات هستید اما اصل باران خداوند نعمت است و با اینکه برای همه ما سختی و مشکلاتی را ایجاد کرده اما خداوند جبران خواهد کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه در جلسه هیأت دولت برای جبران خسارت خانه ها و زندگی مردم، دام و کشاورزی و صنعت و مغازه‌های آنان تصمیم گیری کرده و بودجه‌ای را مقرر کردیم، گفت: همه اینها را در حد توان و امکان خودمان جبران خواهیم کرد و امروز در دولت گفتم همه تلاش ما باید این باشد که ان شاء الله در بهار و تابستان، این مشکلات رفع شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ممکن است در این منطقه نیاز باشد سد دیگری ایجاد کنیم که روند آن را تسریع خواهیم کرد، گفت: این حادثه درست است که غم و رنج زیادی برای مردم ایجاد کرد، اما می‌تواند یک درسی برای همه باشد که از امروز به فکر این باشیم که مشکلات را حل کنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: ممکن است این سیل پنج الی ۱۰ سال دیگر بیاید اما اگر رودخانه آماده‌ای داشته باشیم که کشش آب را داشته باشد، هیچ وقت مشکل نخواهیم داشت.

حجت‌الاسلام روحانی اظهار کرد: دولت به عنوان خادم شما و نماینده شما وظیفه خود می‌داند که با همه توان کنار شما باشد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۴۴

۰۷ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50047

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک