استاندار گلستان:

Hashemi 30 F 300x233 - گلستان جهش برای تبدیل از معبر به مقصد گردشگری را آغاز کندگلستان-ترکمن نیوز- استاندار گلستان گفت: به موازات تلاش ها برای تبدیل استان از معبر به مقصد گردشگری؛ حرکت به سوی توسعه صنعت توریسم و دست یافتن به مشاغل پایدار و پُردرآمد را نیز باید آغاز کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سید مناف هاشمی چهارشنبه شب در مراسم تقدیر از عوامل اجرایی خدمات سفر با عنوان تجلیل از نوروزبانان بی نوروز در هتل بوتانیک گرگان افزود: همچنانکه گردشگری و توریسم در ردیف صنایع برتر و پول ساز دنیاست؛ ایران نیز به لحاظ جاذبه های زیاد جزو ۱۰ کشور اول جهان است اما از نظر جذب درآمدهای این حوزه شاید رده ۸۰ به بعد را داشته باشد.
وی با تصریح بر اینکه تغییر این شرایط ممکن است؛ اظهار کرد: این تغییر می تواند از استان گلستان که جاذبه های گردشگری زیادی دارد؛ آغاز شود.
هاشمی یادآور شد: همانطور که در آغازین روزهای مسئولیت در استانداری گلستان گفتم ‘توسعه همه جانبه؛ توسعه مدنظر ماست’ یکی از ارکان آن بحث گردشگری و توریسم است و البته در حوزه های دیگر همچون صنعت و معدن هم توفیقات اولیه خوبی داشتیم که این روند باید ادامه یابد.
وی با بیان اینکه طی شش ماه گذشته برای رفع موانع تولید گلستان ۹هزار و ۳۴۰ میلیاردریال تسهیلات جذب شد؛ گفت: طی یک سال گذشته افزون بر ۲۱ هزار شغل در استان ایجاد شده است.
استاندار گلستان از حادثه انفجار معدن زغال سنگ آزادشهر به عنوان یکی از تلخ ترین حوادث پارسال کشور یاد کرد و گفت: البته امسال مردم گلستان سه عیدانه خوب شامل شادی جذب بالای گردشگر و درآمد زیاد، آزادی زندانیان از ترکمنستان و آغاز تبدیل محل دپوی زباله های گرگان به بوستان را داشتند.
وی تصریح کرد: طرح تبدیل محل دپوی زباله های گرگان به بوستان ثابت کرد که می شود با دست خالی هم کار کرد.
هاشمی با یادآوری اصلاح شاخص های توسعه گلستان و شتاب گرفتن آن گفت: افزایش صادرات و ایجاد مشاغل جدید از جمله رویکردهای اصلی مدیران استان در سال جدید است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان نیز در این مراسم گفت: تاکنون برای معرفی استان در خارج از مرزهای کشور ضعف داشته ایم که باید آن را پوشش دهیم.
ابراهیم کریمی افزود: یکی از راههای معرفی استان گلستان برای جذب توریست حضور در جشنواره های خارجی است.
در این مراسم که مدیران استان و شهرستان عضو ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان حضور داشتند؛ از فعالان این بخش با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

https://t.me/ITNAnews

لینک عضویت در کانال تلگرام

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۹

۳۰ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

16438

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک