کشمیری در چهارمین جلسه شورای اداری استان گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: ثبت ملی استان گلستان به عنوان پایتخت فرهنگی اقوام ایران یکی از مهم‌ترین خواسته‌های ما و راه میانبر و کوتاه رونق فرهنگی و اقتصادی استان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، عادله کشمیری صبح سه شنبه در چهارمین جلسه شورای اداری استان گلستان که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: گلستان با حضور ۱۶ قوم بارز کشور و مهاجرانی از ۳۰ استان فرصتی برای تبادل خرده فرهنگ‌ها ایحاد کرده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان بیان کرد: حضور پرتعداد و زندگی مسالمت آمیز اقوام در کنار یکدیگر ، فرصت ایده آل تبادل خرده فرهنگ ها بوده که تاکنون به آن توجه نشده است.

کشمیری در چهارمین جلسه شورای اداری استان گلستان

وی افزود: به عنوان نمونه قزاق ها بیش از ۱۲۰ سال در گلستان سکونت دارند، اما آشنایی مردم استان با خرده فرهنگ های این قوم بسیار اندک و ناچیز است.
کشمیری ادامه داد: رفع این مشکل و زمینه سازی برای استفاده از ظرفیت اقوام در توسعه استان نیازمند برنامه ریزی دقیق در راه اعتلای بیشتر فرهنگ گلستان است.
کشمیری گفت: این خرده فرهنگ ها برای جلوگیری از نابودی و فراموشی به مراقبت، هدایت و حمایت نیاز دارد که اگر موفق به انجام آن نشویم در جنگ نرم دشمنان آسیب خواهیم دید.

وی اضافه کرد: ثبت ملی استان گلستان به عنوان پایتخت فرهنگی اقوام ایران یکی از مهم‌ترین خواسته‌های ما بوده و امیدواریم اتفاق بیفتد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: راه اندازی تور فرهنگی، ایجاد بستری برای توریست فرهنگی، راه اندازی هفته فرهنگی گرگان و دبیرخانه دائمی جشنواره سوگواره‌های فرهنگی از دیگر خواسته‌هایی است که استان گلستان ظرفیت آن را دارد.

 

خبرنگار:یاشار نیازی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۰

۲۴ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37834

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک