Ostandari 1 20S 300x219 - گلستان با سابقه اندک در زمینه فعالیت های دانش بنیان از شرایط خوب اقتصادی برخوردار استگلستان– ترکمن نیوز- استاندار گلستان با تاکید اینکه در سال های اخیر علم و فناوری رونق خوبی پیدا کرده است، گفت: گلستان علی رغم سابقه اندک در زمینه فعالیتهای دانش بنیان از شرایط خوب اقتصادی در این حوزه برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی، استاندار گلستان، عصر روز گذشته (۱۹ شهریور) در نشست مدیران، روسا، فعالان دانش بنیان، فناوران و نخبگان استان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، گفت: دولت الکترونیک راه حل مشکلات اقتصادی بوده که لازمه تلاش بیشتری است.

وی افزود: در آخرین جمع‌بندی معاونین وزارت ارتباطات، استان گلستان در ۳ تا ۴ شاخص در حوزه فناوری اطلاعات رتبه های ۵ تا ۷ کشور را داراست و این نشان می‌دهد گلستان، ظرفیت‌های بسیار خوبی در این بخش دارد.

هاشمی با اشاره به اینکه گلستان ظرفیت خوبی در زمینه علم و فناوری داشته که برخی از آن‌ها برد جهانی دارند، یادآور شد: در سال های گذشته رونق خوبی در دانش بنیان کشور از جمله حمل و نقل هوشمند، خریدهای اینترنتی، بیوتکنولوژی، دارویی و پزشکی اتفاق افتاده است.

استاندار گلستان گفت: رایزنی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ۲ موضوع افزایش بهره‌وری در کشاورزی با روش های نوین و ایجاد حس‌گرها برای کاهش آتش‌سوزی در جنگل‌های استان انجام شده است که این امر پیگیری مسئولین مرتبط را می طلبد.

وی با بیان اینکه گلستان اقوام مختلف و ظرفیت‌های گوناگونی داشته و به ایران کوچک معروف است، اظهار کرد: هنوز از روند توسعه استان رضایت کامل نداشته و تلاش داریم تا موانع را کاهش دهیم و مسیر توسعه کشور را طی کنیم.

استاندار گلستان گفت: تحلیل گردش مالی شرکت های بزرگ دنیا نشان می دهد که بخش زیادی از اقتصاد دنیا در اختیار شرکت های متکی بر وب و فناوری است، اما هنوز شرایط برای فعالیت شرکت های ایرانی برای در اختیار گرفتن نبض بازار و اقتصاد فراهم نیست.

هاشمی درباره زمین پارک علم و فناوری که پس از سال‌ها کارکردن در اقتصاد دانش بنیان، زمین بزرگی در اختیار آن نیست، یاد آور شد: بخشی از این مشکل ناشی از کم‌توجهی ما و مسئولان گذشته به این حوزه بوده و بخشی هم ناشی از کم تحرکی پارک و نخبگان در مطالبه گری است.

استاندار گلستان افزود: در حال حاضر حدود ۲ هکتار زمین در اختیار پارک قرار دارد و ما قول افزایش آن را داده‌ایم بگونه ای که ۱۰ هکتار در مرکز استان و ۲۰ هکتار زمین در شرق استان (گنبدکاووس) و ۲۰ هکتارهم درمنطقه ویژه اقتصادی اترک پیش‌بینی شده و به پارک علم و فناوری اختصاص خواهد یافت.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۵

۲۰ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35256

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک