آماده گسترش همکاری با چین 300x193 - گلستان آماده گسترش همکاری با چینترکمن نیوز: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان در دیدار با هیات تجاری از چین ضمن تاکید بر تمایل توسعه مراودات با این کشور گفت: گلستان آماده گسترش همکاری‌ها با چین است و خوشبختانه این استان ظرفیت خوبی در حوزه تولیدات و خدمات صادرات‌محور دارد و می‌تواند همکاری خوبی با چین داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ علی‌محمد چوپانی اظهار کرد: در تلاش هستیم ظرفیت ریلی اینچه برون تقویت و در نهایت ارتباط ریلی با چین نیز برقرار شود.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی اترک در استان گلستان با وسعت هزار هکتار در جوار گمرک اینچه برون در مرز ایران و ترکمنستان به‌عنوان محل ورود راه‌آهن بین‌المللی قزاقستان – ترکمنستانایران می‌تواند ظرفیت خوبی برای همکاری و سرمایه‌گذاری‌های مشترک باشد.

چوپانی تصریح کرد: طرف‌های سرمایه‌گذار ایرانی آمادگی همکاری مشترک را دارند و در این زمینه می‌توان از معافیت‌های مالیاتی نیز بهره‌مند شد.

طرف چینی نیز در این مذاکره بر توسعه مراودات تاکید و اظهار کرد: امیدواریم ارتباط با ایران به‌صورت برابر انجام شود، اکنون ارسال کالا از چین بیش از بالعکس آن است، در صورتی که می‌توان در دیگر حوزه‌ها همچون ارسال سنگ و قیر از ایران به چین فعالیت کرد.

بازنشر: ترکمن نیوز

منبع: دنیای اقتصاد

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۱

۲۹ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

68179

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک