گلستان آماده سرمایه‌گذاری خارجیتورکمن نیوز: قائم مقام شهردار گوانگ‌ژو چین و هیات همراه در نخستین برنامه سفر دو روز خود به گرگان، با استاندار گلستان دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت های بالقوه سرمایه گذاری و گردشگری این استان گفت که از سرمایه گذاران خارجی برای اجرای طرح های کوچک و بزرگ بخش گوناگون استقبال می کنیم.

هادی حق شناس بیان اینکه از خواهر خواندگی گرگان گوانجو استقبال می کنیم، اظهار کردوی بیان کرد: لغو یک طرفه ویزا از طرف ایران برای چین، نمونه ای از برنامه ریزی دولت برای فراهم کردن زمینه جذب گردشگران چینی است که امیدواریم گلستان بتواند با استفاده از این ظرفیت، در مسیر توسعه گام بردارد.
حق ‎شناس با استقبال از خواهرخواندگی گرگان با گوانگ جو گفت: محدودیتی در رابطه با چین نداریم و هیچ کشوری نمی‌تواند در این ارتباط اثر منفی بگذارد.: انتقال تجربیات بین شهرها در دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است و البته گردشگری به یکی از مهم ترین صنایع تبدیل شده به گونه ای که از هر ۱۰ شغل جهان یکی به گردشگری اختصاص دارد.

حق‌شناس گفت: عمده مباحثی که در سفر هیئت چینی به استان مطرح می‌شود مربوط به مدیریت شهری است با این حال استان گلستان آمادگی دارد تا میزبان هیئت‌های تجاری و اقتصادی از کشور چین باشد.
بازدید از بافت تاریخی گرگان، پارک جنگلی النگدره و ناهارخوران و نشست با شهرداران از دیگر برنامه های سفر این هیات چینی به گرگان است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۱

۱۶ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

56917

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک