گفتگوی زنده فرماندار ترکمن با شبکه تلویزیونی افقبندرترکمن-ترکمن نیوز:  فرماندار شهرستان ترکمن در حاشیه بازدید از محل اسکان سیل زدگان در سالن ورزشی امام رضا (ع)، مصاحبه پخش زنده شبکه افق درخصوص سیل گلستان و کمک به سیل زدگان و اسکان مددجویان در کمپهای امداد رسانی شهرستان ترکمن به بیان مطالبی پرداخت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ الیاس هیوه چی اظهار کرد: بندرترکمن به عنوان شهرستان معین شهرستان های سیل زده آق قلا و گمیشان هم از طریق اسکان سیل زدگان و هم پشتیبانی و اعزام تجهیزات از جمله قایق، بیل مکانیکی و .. اقدامات لازم را انجام داد.
وی گفت: پس از شهرستان آق قلا خود شهرستان ترکمن نیز از طریق رودخانه قره سو درگیر سیل شد و این سیل پاره ای از روستاهای ما را تهدید کرد.
هیوه چی افزود: تلاش کردیم دیواره رودخانه قره سو را قبل از سیل استحکام ببخشیم در این راستا با مشارکت اعضای مدیریت بحران شهرستان، علما، شهروندان، نیروهای انتظامی ونظامی، دهیاران و شوراها و اهالی روستا اقدامات لازم انجام شد.
وی تصریح کرد: چهار روستای آق سین تپه، محمدآباد، خمرآباد و بخشی از گامیشلی نزار درگیر سیل شد و اهالی آن ها در کمپ سیل زدگان اسکان یافته اند.
فرماندار افزود: در پاره ای نقاط گره هایی داشتیم مخصوصا ارتفاع پل ها کوتاه بود و در سیل گرفتگی، سرریز ایجاد می کرد.
وی افزود: بیشترین منطقه درگیر در شهرستان قره تپه و نیازآباد است که اقداماتی در جهت مهار سیلاب انجام شد از جمله لوله گذاری در کنار جاده نیازآباد برای تخفیف شدت آب.
نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به بازگشایی مدراس از ۱۷ فروردین، تصریح کرد: بایستی تمهیدات لازم اندیشیده شود و مدارس تخلیه و اسکان یافته ها را به نقاط دیگر انتقال دهیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۴

۱۶ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50748

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک