گشت سواره با اسب اصیل ترکمن درهفته تربیت بدنی در بجنورد انجام می شوداخبار راز و جرگلان– ترکمن نیوز- رئیس هیئت سوارکاری استان خراسان شمالی از برگزاری گشت سواره اسب اصیل ترکمن در شهرستان بجنورد به مناسبت هفته تربیت بدنی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، علی مبارکی اظهار کرد: این برنامه با همکاری مجموعه های سوارکاری و پرورش اسب های اصیل ترکمن در راستای فرهنگ سازی و شناساندن اسب اصیل ترکمن، لذت تفریح و سواری آزاد در طبیعت و معرفی جاذبه های گردشگری استان برگزار می شود.

مبارکی افزود: گشت سواره با اسب به مدت ۴ سال است که در شهرستان بجنورد انجام می شود ک بعدها گشت ها به صورت خانوادگی به مناطق تفریحی و گردشگری بجنورد با شعار و هشتگ #به_خراسان_شمالی_سفر_کنید و #هر_خانواده_بجنوردی_یک_اسب_اصیل_ترکمن انجام شد.

وی ادامه داد: این برنامه کم نظیر در کشور ابتدا با دو نفر شروع شد و هم اکنون به ۲۵ نفر رسیده است.

مبارکی با اشاره به اینکه امسال به صورت منظم و با فراخوان ها گشت ها صورت گرفت گفت: گشت ها به مناسبت های مختلف از جمله هفته نیروی انتظامی انجام شد.

وی همچنین با اشاره به شهرستان رازو جرگلان و شهرستان به عنوان مهد اسب اصیل ترکمن گفت: در گذشته و در ذهنیت مردم کسی باید سوار اسب می شد که یا چابک سوار باشد و یا مربی ، حتی دیده شده مالکان نیز چندان لذت سوارکاری را نچشیده اند که با این گشت های سواره صاحبان ومالکان چه خانم و چه آقا می توانند لذت سوارکاری را به معنای واقعی بچشند و مردم نیز در کوچه ها و خیابان و مناطق تفریحی با اسب آشنا شوند.

مبارکی گفت: اسب های اصیل ترکمن ثروت ملی خراسان شمالی و کشور است و بسیاری از مردم نیز به آن مشغول هستند و هفته تربیت بدنی یاد آور بیشتر پرداختن به این ثروت استانی و ملی است .

گفتنی است مسیر این هفته گشت سواره از ساعت ۶ صبح روز جمعه ۲۷ مهر ماه ۹۷ از مسیر بلوار صیاد شیرازی، خیابان نادر، میدان مادر … جاده سلامت و نهایتا بش قارداش انجام می شود .

خبرنگار:رحیمی

منبع: atraknews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۳۶

۲۶ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

38086

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک