ترانزیتی بین ایران، افغانستان و ازبکستان 300x188 - گسترش همکاری‌های ترانزیتی بین ایران، افغانستان و ازبکستانترکمن نیوز:  نخستین کارگروه سه جانبه ایران، افغانستان و ازبکستان با هدف توسعه همکاری‌ها در حوزه حمل‌ونقل و ترانزیت به طور ویدئو کنفرانس برگزار شد و طی آن پیشنهادهای ۵ گانه ایران مورد موافقت اکثریت اعضا قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ نخستین کارگروه سه جانبه کشورهای جمهوری اسلامی ایران، جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری ازبکستان در حوزه حمل‌ونقل و ترانزیت با مدیریت شهرام آدم نژاد، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی ایران و حضور حسنی مبارک عزیزی سرپرست وزارت ترانسپورت افغانستان، شیرزاد میرضیایف نماینده هیات ازبکستانی و دیگر اعضای کارگروه به طور ویدئو کنفرانس در سالن اجلاس این وزارتخانه برگزار شد.
در این کارگروه سه جانبه که در راستای تفاهم پیشین صورت پذیرفته بین وزرای حمل‌ونقل سه کشور برپا شده بود، اعضا ضمن دریافت گزارش، به بررسی مسایل مطرح شده در حوزه حمل‌ونقل و ترانزیت سه کشور پرداختند و طی آن بر ضرورت گسترش همکاری‌های ترانزیتی با کشورهای همسایه و رفع محدودیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل سه کشور تاکید کردند.
معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی ایران در این کارگروه سه جانبه، ۵ موضوع شامل حمل بار آزمایشی، وضعیت ریلی خواف – هرات و هرات – مزار شریف، شیوه تمدید تعهد ترانزیت سال ۲۰۰۳، معاهده چابهار و اخذ توافق جدید و نهایی در حوزه حمل‌ونقل را به حضار پیشنهاد داد که پس از بحث و بررسی، اعضا با کلیات آن موافقت کردند.
گفتنی است که به زودی دومین نشست کارگروه سه جانبه ایران، افغانستان و ازبکستان به منظور بررسی آخرین اقدامات انجام شده از سوی طرفین با هدف توسعه حمل‌ونقل بین سه کشور برگزار خواهد شد.

فصل اقتصاد

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۰

۱۳ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

81990

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک