گزارش تصویری-ترکمن نیوز-  تعدادی از پروژه های سرمایه گذاری و تجهیزات استراتژیک بندر چابهار در آستانه همایش بین المللی توسعه چابهار، امروز دوشنبه ششم اسفندماه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به همراه سه تن از معاونان وی، مهندس راستاد معاون وزیر راه و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، عبدالغفور ایران نژاد نماینده مردم چابهار، علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان، بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، رامین نورقلی پور نماینده مردم غرب گلستان، الیاس هیوه چی فرماندار ترکمن و تنی چند از مسئولین به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛امروز پیش از آغاز همایش بین‌المللی چابهار، که قرار است فردا، سه شنبه، هفتم اسفندماه ۹۷ در بندر چابهار برگزار شود، تعدادی از پروژه های سرمایه گذاری و تجهیزات استراتژیک بندر چابهار به بهره‌برداری رسید.

از جمله برنامه های جانبی این همایش که با حضور میهمانان، دوشنبه ششم اسفند ماه اجرا شد می توان به بازدید از زیرساخت ها، تجهیزات و اسکله های طرح توسعه بندر شهید بهشتی و افتتاح ساختمان شماره یک عملیاتی اسکله های بندر شهید بهشتی چابهار اشاره کرد.
افتتاح و بهره برداری از ۲+۶ دستگاه مکنده غلات و آغاز عملیات تخلیه کشتی کانتینری با تجهیزات استراتژیک جدید با فرمان وزیر راه و شهرسازی و بازدید دکتر اسلامی از ۵/۲ کيلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی، از جمله برنامه هایی است که امروز برگزار شد.
لابراتوار آموزش تخصصی، رصد خانه کوی مسکونی بندر شهید بهشتی چابهار و کاشت ۵۰ اصله نهال توسط نمایندگان کشورهای شرکت کننده در این همایش با عنوان پیوند سبز از دیگر برنامه های امروز بود.
طرح افزایش ظرفیت آب شیرین کن بندر شهید بهشتی چابهار با سرمایه گذاری شرکت فنی و مهندسی اقلیم پهلوان در زمینه نصب دستگاه های RO و تولید آب شرب با سرمایه گذاری اولیه ۴۷ میلیارد ریال و ظرفیت تولید هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز امروز افتتاح شد.
آیین افتتاح و بهره برداری از درمانگاه بندر شهید بهشتی چابهار از دیگر برنامه افتتاحیه امروز بود.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۳۰

۰۶ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46442

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک