گلستان 8 300x169 - گرگان آخرین شهر گلستان در اعلام وضعیت سفید کرونا خواهد بودترکمن نیوز:  فرماندار گرگان گفت: بار بستری ها و مراجعات اصلی بیماران در گرگان است واین شهر آخرین شهر وضعیت سفید اعلام خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمد حمیدی شنبه ۲۰ اردیبهشت در نخستین کارگروه سلامت شهرستان گرگان اظهار کرد: دستگاه های اجرایی در فعالیت روزمره باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و در برخورد با جامعه هدف نسبت به مسائل پیشگیرانه اقدام کنند.

وی ادامه داد: وضعیت کرونا در چهار شهر در استان سفید اعلام شد و احتمال دارد در روزهای آینده این تعداد به ۱۰ شهر نیز برسد ولی باید پروتکل های بهداشتی همچنان در این شهرها رعایت شود.

حمیدی بیان کرد: بار بستری ها و مراجعات اصلی بیماران در گرگان است و احتمال این شهر آخرین شهری باشد که در استان وضعیت آن سفید اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مصوبات ستاد ملی کرونا برای همه دستگاه های اجرایی لازم اجرا است و بر اساس آن هنوز مسیر النگدره را بازگشایی نکردیم گرچه این اقدام مشکلاتی را نیز به وجود می آورد.

فرماندار گرگان با بیان اینکه مدیر دستگاه های اجرایی موظف بر اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا هستند، گفت: بیش از یک ماه بازاریان فروشگاه های خود را تعطیل کردند و به آنها خسارت های مالی وارد شد تا شرایط شیوع ویروس کرونا کنترل شود.

حمیدی افزود: هنوز ابلاغیه ای برای برگزاری تجماعات در شب های قدر صادر نشده است و برای سلامت مردم باید تلاش کنیم که از برگزاری هر گونه تجمع خودداری کنیم و تبلیغات اسلامی شهرستان نسبت به این مهم اقدام کند.

وی در خصوص آبیاری مزارع با فاضلاب های خام اشاره کرد و گفت: در شورای تامین نسبت به برخورد جدی با متخلفان هماهنگی خواهیم کرد.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع: shabestan

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۷

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74842

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک