گروه موسیقی «کهن» به عشق آباد می رودبین الملل-ترکمن نیوز-  گروه موسیقی «کُهن» به سرپرستی کامیار فانیان برای شرکت در جشنواره «بی طرفی ترکمنستان» و به دعوت رسمی احمد قربانف سفیر ترکمنستان در تهران راهی عشق آباد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، گروه موسیقی ایرانی «کُهن» به سرپرستی و آهنگسازی کامیار فانیان در عشق آباد ترکمنستان به اجرای برنامه می‌پردازد. این اجرا در جشنواره بی طرفی ترکمنستان و در تاریخ چهارشنبه ۲۱ آذر مصادف با ۱۲ دسامبر برگزار خواهد شد.
در این کنسرت تصنیف‌هایی از کامیار فانیان با اشعاری از عباس کیقبادی، حافظ ایمانی و شاه نعمت الله ولی به خوانندگی پارسا حسندخت اجرا می‌شود.
علاوه بر شرکت در این جشنواره،فانیان قرار است با «آقمراد چاریف»، نوازنده شهیر ترکمنستان به مناسبت انتشار اثر تصویری «دوتارچی» که به همت حوزه هنری استان اصفهان و شرکت ترنم داوودی کهن انتشار یافته، به دونوازی می‌پردازند.
فانیان متخصص و پژوهشگر موسیقی نواحی ایران است که به بررسی نوازندگی دوتار در شرق خراسان، شمال خراسان، موسیقی ترکمن، تنبور منطقه گوران و همچنین جمع آوری صوتی و تصویری سازهای بادی ایران چون قشمه، سرنا، کرنا، دوزله، شمشال و جفتی پرداخته است.
او از سال ۱۳۸۰ گروه موسیقی خود را به نام شهرآشوب بنیان نهاد و سپس به دلیل مشابهت اسمی این گروه با گروهی دیگر نام آن را به «کُهن» تغییر داد.
جاوید ابراهیم پور نوازنده نی، سامان صادقیان نوازنده رابم، سجاد منصوری نوازنده تنبک، محسن اره کش نوازنده دف و دایره و یحیی مهری نوازنده دوتار، دیگر اعضای گروه کُهن را تشکیل می دهند.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:Irna

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۳۴

۱۸ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41628

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک