GonbadF1 8M 300x160 - گردشگری سلامت شرق گلستان با حضور عراقی ها رونق می گیردگنبدکاووس- ترکمن نیوز- معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس از آمادگی این شهرستان برای حضور اتباع کشور عراق جهت توریست درمانی، گردشگری سلامت و طبیعت گردی خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری گنبدکاووس، عبدالقدیر کریمی در نشست با گروهی از فعالان حوزه گردشگری و سلامت کشور عراق، گفت: گنبدکاووس به عنوان دومین شهرستان بزرگ استان گلستان ظرفیت مطلوبی در حوزه های فرهنگی، صنعت، تجارت، کشاورزی، گردشگری و سلامت دارد.
وی اظهارداشت: این ظرفیت ها در کنار وحدت و زندگی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب ساکن در شهرستان بستر مناسبی برای جذب گردشگر یا سرمایه گذاری درحوزه های مختلف توسط بخش خصوصی داخلی یا خارجی فراهم کرده است.
کریمی با اشاره به فعال بودن پنج بیمارستان دولتی و دو بیمارستان خصوصی در گنبدکاووس اضافه کرد: این مراکز درمانی با بهره مندی از پزشکان مجرب در بیشتر رشته ها می توانند به اتباع کشورهای همسایه از جمله عراق خدمات ارائه کنند.
وی تصریح کرد: این گروه بخش خصوصی حوزه گردشگری و سلامت عراق در نظر دارد علاوه بر انتقال بیماران و گردشگران این کشور برای درمان و سیاحت به گنبدکاووس در اعزام زائران از شهرستان به عتبات عالیات نیز همکاری کند.
فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: در صورت علاقمندی بخش خصوصی عراق برای سرمایه گذاری درحوزه های مختلف این شهرستان، حمایت و پشتیبابی لازم از آنان صورت می گیرد.
وی، برج قابوس به عنوان بلندترین برج آجری جهان، امامزاده یحیی بن زید (ع)، سه تالاب بین المللی، بازارچه مرزی، صنایع دستی اقوام، موزه فرش، مجموعه سوارکاری، شهر تاریخی جرجان، دشت های سرسبز و مراتع را از جمله جاذبه های گردشگری گنبدکاووس برشمرد.
ام المجتبی نماینده گروه عراقی که از اعضای مرکز پیشگیری و درمان سرطان این کشور است، نیز گفت: این گروه آمادگی دارد علاوه بر اعزام بیمار ازعراق به گنبدکاوس برای درمان، زمینه حضور گردشگران دو کشور برای بازدیدهای سیاحتی و زیارتی را هم فراهم نماید.
وی افزود: این گروه همچنین برای خرید محصولات کشاورزی از جمله گندم از گنبدکاووس و اعزام دانشجوی عراقی برای تحصیل به این شهرستان آمادگی دارد.
این نشست با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهردار و رییس شورای اسلامی این شهر برگزار شد.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۹

۰۸ مرداد ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک