مدیرکل میراث فرهنگی:

گردشگری بستر توسعه و عمران استان گلستان استاخبار گنبد کاووس– ترکمن نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با یادآوری وجود منابع طبیعی، آثار تاریخی، تنوع فرهنگی و اقوام در این خطه شمالی اظهار کرد: این ظرفیت بهترین بستر برای توسعه و عمران استان است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، ابراهیم کریمی در ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان گنبد کاووس گفت: توجه ویژه به این ظرفیت ها و ایجاد زیرساخت لازم برای جذب و ماندگاری مسافر می تواند به رونق بیشتر صنعت گردشگری استان گلستان کمک کند.

وی بدون ذکر آمار به افزایش حضور گردشگر و مسافر در گلستان طی سال های اخیر اشاره و اظهار کرد: اکنون استان به عنوان پایلوت گردشگری در کشور مطرح است.

کریمی همچنین با اشاره به ظرفیت های گردشگری گنبدکاووس از جمله برج قابوس، شهر تاریخی جرجان، امامزاده یحیی بن زید (ع)، تالاب های بین المللی و تنوع اقوام اضافه کرد: این ظرفیت ها فرصت خوبی برای جذب گردشگر است که باید با ایجاد زیرساخت مناسب از جمله مراکز اقامتی از آن بیشتر و بهتر استفاده شود.

وی تصریح کرد: کمبود مراکز اقامتی در گنبدکاووس از مهمترین مشکلات حوزه گردشگری این شهرستان است که با سرمایه گذاری انجام شده تا پایان امسال دو هتل خوب در این شهر راه اندازی می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان، رتبه جذب گردشگر گنبدکاووس در نوروز امسال را در حوزه اقامت چهارم و در بخش بازدید گردشگر پنجم استان دانست و ابراز امیدواری کرد با افتتاح دو هتل حضور گردشگران بیشتر شود.

کریمی به موزه در حال ساخت گنبد نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته با اعتبار هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مطالعه و حصار کشی زمین این موزه پایان یافت و امسال اعتبار ویژه ای از منابع ملی و استانی برای آن پیش بینی می شود.

وی به قطعی شدن زمان برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین در گلستان اشاره کرد و گفت: به دلیل گرمای هوا و در پیش بودن ماه های محرم و صفر این رخداد بزرگ فرهنگی آذرماه امسال در دو شهر گرگان و گنبدکاووس برگزار می شود.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این جلسه از تلاش ادارات و نهادهای عضو ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان قدردانی کرد و گفت: در نوروز امسال قریب به ۹۰۰ هزار مسافر و گرشگر از مراکز گردشگری و تاریخی گنبدکاووس دیدن کردند که نسبت به سال قبل رشد داشت.

عبدالقدیر کریمی افزود: ظرفیت گردشگری گنبدکاووس قابلیت جذب بیشتر مسافر و گردشگر را دارد و با افتتاح دو هتل و نیز آمادگی دو سرمایه گذار برای ساخت دو هتل دیگر در حوزه اقامتی نیز مشکل این شهرستان رفع می شود.

وی گفت: تلاش داریم تا آثار تاریخی و معنوی بیشتری از اقوام ساکن در گنبدکاووس را ثبت ملی و بین المللی نماییم که به معرفی بیشتر این شهرستان و ظرفیت گردشگری آن کمک می کند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۲۶

۰۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29451

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک