تورکمن نیوز: با امضای رئیس جمهوری آمریکا و تصویب سنای این کشور، شرکت گازپروم روسیه تحریم شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با امضای حکمی هر موسسه یا شرکتی که به “گازپروم” روسیه در توسعه خطوط گاز آن به اروپا کمک کند را تحریم کرد.

از نظر واشنگتن خطوط گازی که به “شریان شمالی” شهرت یافته موجب افزایش نفوذ روسیه بر اروپا خواهد شد. این خط لوله گاز که از زیر دریا عبور می‌کند به افزایش صادرات گاز روسیه منجر خواهد شد و به مسکو اجازه خواهد داد که گاز خود را به آلمان بفروشد. کنگره آمریکا قانون این تحریم‌ها را هفته گذشته در بودجه نظامی این کشور گنجانده بود.

روسیه 1024x577 - گازپروم روسیه تحریم شد

اتاق بازرگانی آلمان – روسیه هفته گذشته اعلام کرد این خط لوله برای امنیت انرژی اروپا اهمیت دارد و درخواست کرد در صورت تصویب شدن لایحه تحریم‌ها توسط آمریکا، تحریم‌های تلافی جویانه انجام گیرد.

اما قانونگذاران آمریکایی هشدار دادند که این خط لوله میلیاردها دلار درآمد نصیب مسکو خواهد کرد و نفوذ ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه را در اروپا افزایش خواهد داد.

قانون مجوز دفاع ملی که یک بسته ۷۳۸ میلیارد دلاری برای سال ۲۰۲۰ است و شامل تحریم‌ها است، به کاخ سفید فرستاده شده و انتظار می‌رود دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا آن را امضا کند.

این تحریم‌های کشتی‌هایی که لوله های پروژه نورد استریم ۲ و ترک استریم را جاگذاری می‌کنند را هدف گرفته و شامل بلوکه شدن دارایی‌ها و حذف روادید آمریکا برای پیمانکاران است.

روسیه از نظر تاریخی گاز طبیعی خود را از مسیر اوکراین صادر کرده که در حال حاضر از هزینه های ترانزیت گاز روسیه سالانه دو تا سه میلیارد دلار درآمد دارد. اما مسکو در بحبوحه تیرگی روابط با اوکراین، درصدد دور زدن خاک این کشور و صادرات از طریق این خطوط لوله است که در بستر دریا احداث شده‌اند./ایسنا

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۴

۳۰ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

66355

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک