استان گلستان,گازرسانی,روستاهاگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرعامل شرکت گاز گلستان با بیان اینکه در گلستان ۱۰۰ درصد شهرها و ۹۶ درصد روستاهایی که قابلیت گازرسانی داشتند، گازدار هستند، گفت: گازرسانی به ۳۷ روستای استان در دستور کار قرار دارد که تا پایان امسال و سال آینده عملیات گازرسانی آنها به اتمام می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  محمدرحیم رحیمی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در استان ۱۰۰ درصد شهرها و ۹۶ درصد روستاهایی که قابلیت گازرسانی داشتند، از این برخوردار شدند. علاوه براین ۲ هزار و ۴۵۰ واحد صنعتی نیز از گاز طبیعی استفاده می‌کنند.

وی درباره استمرار گازرسانی هم افزود: همه فعالیت‌ها در حوزه گازرسانی در بخش بهره‌برداری و نگهداری وابسته به نقدینگی است. اگر پرداخت گازبها در زمان‌های مشخص انجام نشود دچار مشکل به ویژه در نگهداری شبکه‌ها خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به وجود ۸ هزار و ۹۰۰ کیلومتر خطوط توزیع و فشار متوسط در استان خاطرنشان کرد: تعداد مشترکان گاز در استان از ۵۵۱ هزار مشترک فراتر رفته است. در بخش روستایی گازرسانی به ۸۴۰ روستا انجام شده و در هفته دولت امسال نیز گازرسانی به ۱۲ روستای استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بیان داشت: همچنین گازرسانی به ۳۷ روستای استان نیز در دستور کار قرار دارد که تا پایان امسال و سال آینده عملیات گازرسانی آنها به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: در هفته دولت امسال ۳۹۴ میلیارد ریال پروژه در بخش گازرسانی به روستاها و واحدهای صنعتی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود. با این پروژه ۱۲ هزارمترمکعب گاز در بخش صنعتی جایگزین خواهد شد.

رحیمی به آیین‌نامه جدید شورای اقتصاد درباره گازرسانی به واحدهای صنعتی افزود: براساس این آیین‌نامه واحدهای صنعتی که از سال ۹۲ تا ۹۵ فعال بودند و سوخت مایع دریافت می‌کردند و اطلاعات آنها در سامانه به ثبت رسیده بود؛ قرار است گازرسانی شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان اظهار داشت: سال گذشته ۱۲۶ واحد گازرسانی شد و امسال و سال آینده هم ۳۲۷ واحد صنعتی دیگر گازرسانی می‌شود.

وی با اشاره به مطالبات این شرکت هم گفت: ۷۷ میلیارد تومان مطالبات داریم که ۲۴ میلیارد تومان مربوط به بخش خانگی است.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:tasnim

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۰۴

۲۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

33168

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک