ترکمن نیوز: شهر تاریخی کوموش دفه به عنوان مادر شهرهای ترکمن صحرا نام برده می‌شود. دیرزمانی این شهر، مرکز ثقل تحولات اقتصادی و فرهنگی در این بخش از سرزمین ما بود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ با وقوع انقلاب کمونیستی در شوروی از یک طرف و سیاست های مغرضانه رضاخان از طرف دیگر اقبال این شهر به تیرگی رفت.
با پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ و با توجه به شعار محوری نظام جمهوری اسلامی در زمینه محرومیت زدایی، انتظار می رفت غبار عقب ماندگی از صورت مردمان این شهر پاک گردد.
اما در نهایت علی رغم وقوع تحولات عمرانی و رفاهی در سطح منطقه، باز هم محرومیت کوموش دفه ادامه پیدا کرد.
نتیجه تداوم محرومیت تاریخی کوموش دفه قرار گرفتن آن در لیست ۳۱ شهرستان محروم کشور در دولت حسن روحانی بود.
با این تحول انتظار بود که رسیدگی مؤثرتری به مشکلات این منطقه صورت پذیرد. اما این گونه نشد.
در شرایط این روزها مردم این سامان امید به حداقل ها دارند. امروز هر کسی که وارد این شهر می شود در همان نگاه نخست می تواند مشکلات گل درشت شهری را مشاهده نماید.
شرایط نا مناسب خیابان های کمش دفه در این ایام، مردم این شهر را کلافه کرده است. بر اساس شنیده ها در یک مورد اعتبار اختصاص یافته برای آسفالت خیابان های شهر، صرف پرداخت حقوق معوق کارگران شهرداری شده است. شهرداری از فقدان منابع درآمدی گله داشته و انجام طرح های عمرانی را در این شرایط ناممکن قلمداد می کند.
در روزهای اخیر شنیده شده است که اعتبارات جدیدی برای آسفالت خیابان های خراب شهر در نظر گرفته شده است. ( حدود ۸۰ در صد خیابان های شهر شرایط اسفباری دارند) انتظار مردم شهر از مسئولان استانی این است که این بار با دقت و نظارت کافی این منابع را صرف اموری نمایند که برای آنها تخصیص داده شده است.
برای منابع درآمدی شهرداری این شهر هم باید فکری کرد. بدیهی است منابع محلی درآمد، کفاف مخارج عمرانی را نمی دهد. در این شرایط مسئولان محلی باید تلاش بیشتری را برای معرفی مشکلات انجام دهند.
یکی از گلایه های این روزهای مردم کوموش دفه این است که مردم تصور می کنند که مدیران این شهر بیش از حد خونسرد و آرام هستند. انتظار این است که قدر جنب و جوش داشته باشند.

عبدالقیوم شکاری
مدرس دانشگاه و کارشناس مسائل رسانه

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۶

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

73858

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک