6 300x151 - کنکور، موضوعی برای اظهارنظر هر کسترکمن نیوز:  با ادامه همه‌گیری بیماری کووید ۱۹، بحث درباره کنکور و برگزاری، تعویق، عدم برگزاری آن به بحث هر روز هرکس تبدیل شده است.
ستاد ملی کرونا یک‌ بار تاریخ برگزاری کنکور سراسری را به تعویق انداخت و به اواخر مردادماه موکول کرد.
در چنین وضعیتی درست آن است که یک مرجع واحد درباره کنکور تصمیم بگیرد و هر نهاد، سازمان، کارشناس و فردی نظر کارشناسی خود را به آن مرجع ارائه دهد تا پس از بررسی جوانب متعدد موضوع، تصمیم درست‌تر اتخاذ شود.
با این حال، مشخص است که در چنین موضوعی دیدگاه‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد و روشن است که مسئله می‌تواند چند راه‌حل درست داشته باشد و ستاد ملی کرونا خواهد کوشید بهترین تصمیم را بگیرد.
متاسفانه گروهی، به‌ویژه برخی نمایندگان مجلس، هر روز در این مورد در فضای عمومی اظهار نظر می‌کنند؛ گویی کنکور به موضوعی برای دیده‌شدن تبدیل شده است، غافل از این‌ که این اظهارنظرهای متناقض روح و روان داوطلبان کنکور و خانواده‌های آنان را می‌آزارد.
لازم است اظهارنظرهای این‌چنینی از تریبون‌های عمومی کشور قطع شود و همه این بحث‌ها به جمع‌های تخصصی منتقل گردد و تنها تصمیم نهایی مرجع واحد یادشده به افکار عمومی انتقال یابد.
بیش از یک میلیون داوطلب در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند. در وضعیت بغرنج کنونی، بار ذهنی و روانی آن‌ها و خانواده‌هایشان را سنگین‌تر نکنیم.

✍️

ناصرقلی سارلی
استاد دانشگاه و فعال اجتماعی
هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۳۲

۱۲ مرداد ۱۳۹۹

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک