و ترکمنستان 300x190 - کمیسیون امنیت ملی بر بهبود روابط با ترکمنستان و سایر همسایگان تاکید کرداخباربین الملل-ترکمن نیوز- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی از بررسی روابط ایران و ترکمنستان در جلسه صبح امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: در این جلسه تاکید شد با توجه به بهبود نیافتن ارتباط با همسایگان در دوران برجام باید کلیه مشکلات و مبادلات و مراودات با همسایگان بخصوص ترکمنستان حل شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سیدحسین نقوی حسینی در توضیح جلسه صبح امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: جلسه امروز این کمیسیون با هدف بررسی روابط ایران و ترکمنستان با حضور نمایندگانی از وزارتخانه‌های نفت و نیرو، امور خارجه، مدیرعامل شرکت گاز و بانک مرکزی برگزار شد.

 

وی با بیان اینکه در این جلسه مناسبات دو کشور ایران و ترکمنستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت، افزود: با توجه به اینکه مناسبات و روابط جمهوری اسلامی ایران با همسایگان در اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و باید از حداکثر ظرفیت همسایگان استفاده شود، کمیسیون امنیت ملی بررسی روابط ایران و ترکمنستان را در دستور کار قرار دارد. در این جلسه مباحث اقتصادی بین دو کشور به ویژه موضوع انتقال و مبادلات گاز مورد بررسی قرار گرفت.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: ترکمنستان در هر دو حوزه مبادلات برق در بخش خصوصی و دولتی مطالباتی از ایران دارد که به دلیل عدم پرداخت مطالبات، گلایه‌مند هستند. باید دولت این مشکل را حل کند. از طرف دیگر مسئولین حوزه برق مدعی بودند که مشکلات بانکی مانع حل و فصل مطالبات ترکمنستان شده است.

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Yaprak
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۵

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک