کمک کره جنوبی به ترکمنستان برای توسعه ماهواره سنجش از دور تورکمن نیوز: مون جائه این (Moon Jae-in) رییس جمهور کره جنوبی در جریان سفرش به ترکمنستان قراردادی را برای به اشتراک‌گذاری تجربیات کره جنوبی به منظور توسعه نخستین ماهواره سنجش از دور ترکمنستان به امضا رساند. علاوه بر این تفاهم‌نامه‌ای برای انجام برخی پروژه‌های دیگر از جمله ارائه فناوری ۵G به ترکمنستان منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مون جائه این (Moon Jae-in) رییس جمهور کره جنوبی در جریان سفرش به ترکمنستان قراردادی را برای به اشتراک‌گذاری تجربیات کره جنوبی به منظور توسعه نخستین ماهواره سنجش از دور ترکمنستان به امضا رساند.

علاوه بر این تفاهم‌نامه‌ای برای انجام برخی پروژه‌های دیگر از جمله ارائه فناوری ۵G به ترکمنستان منعقد شد. ترکمنستان در حال حاضر یک ماهواره مخابراتی به نام ترکمن عالم ۵۲ای (TurkmenAlem52E/MonacoSat) دارد که تحت مالکیت مشترک این کشور و موناکو بوده و در سال ۲۰۱۵ به فضا ارسال شده است.

در سال‌های اخیر شرکت‌های ژاپنی و شرکت فرانسوی تالس آلنیا (Thales Alenia Space) سعی در فروش ماهواره‌های تجاری سنجشی به ترکمنستان داشته‌اند.

اما با توافقی که بین این کشور و کره جنوبی صورت گرفته به نظر می‌رسد که ترکمنستان علاقه دارد که در روند ساخت ماهواره هم حضور داشته باشد. البته این مشارکت فرصتی را برای موسسه تحقیقات هوافضای کره (KARI) و شرکت کره‌ای ست‌رک (Satrec) فراهم می‌کند تا محصولات و خدمات خود را به ترکمنستان عرضه کنند.

منبع: spacewatch

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۳۷

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52529

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک