امام جمعه گنبدکاووس:

کمک های مردمی به سیل زدگان همبستگی ملی را به نمایش گذاشتاخبار گنبدکاووستورکمن نیوز امام جمعه گنبدکاووس کمک های مردم اقصی نقاط ایران اسلامی به سیل زدگان استان های آسیب دیده بویژه استان گلستان را سیل خروشان عواطف توصیف و خاطرنشان کرد: این کمک ها نمایش همبستگی ملی بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمود ترابی در خطبه دوم نماز جمعه مردم گنبدکاووس از کمک های مردمی و نیز حسن مدیریت دولت و دستگاه های خدمات رسان در حادثه سیل اخیر قدردانی کرد.

وی گفت: در جریان سیل سهمگین اخیر، موج بزرگی از حرکت های پاک مردمی و مشارکت اجتماعی در کمک به هموطنان آسیب دیده به راه افتاد که انصافا قابل تقدیر و گره گشا بود.

حجت الاسلام ترابی افزود: مردم ایران اسلامی فارغ از قوم، نژاد و مذهب، با احساسات و عواطف پاک خود به مردم آسیب دیده کشور بویژه ترکمن های استان گلستان کمک کردند و همبستگی ملی را به نمایش گذاشتند.
وی با یادآوری جلسه ۱۳ فروردین رهبری انقلاب با مدیران ارشد دولت و فرماندهای نظامی، اضافه کرد: دراین نشست، مقام معظم رهبری هم از کمک های مردمی و نیز حسن مدیریت مسئولان در امداد رسانی به آسیب دیدگان قدردانی کرد.
امام جمعه گنبدکاووس ادامه داد: آنگونه که رهبری انقلاب بیان داشتند، مسئولان می باید اقدامات پیشگیرانه از جمله لایروبی رودخانه ها را برای کاهش خسارات در صورت وقوع مجدد بلایای طبیعی انجام دهند.
حجت الاسلام ترابی به تلاش تبلیغاتی دشمنان برای ناکارآمد نشان دادن نظام و مسئولان در مدیریت بحران و امداد رسانی به آسیب دیدگان نیز اشاره کرد و گفت: رهبری انقلاب درآن جلسه با قدردانی از تلاش های مسئولان و مشارکت مردم، به خوبی این تبلیغات دشمن را خنثی کردند.
وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ماه شعبان و بیان فضایل و اعیاد آن، برلزوم برگزاری باشکوه مناسبت های این ماه ازسوی گروه های مختلف مردم تاکید کرد.
امام جمعه گنبدکاووس فرا رسیدن سالروز شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی، شهید سیدمرتضی آوینی و شهدای هسته ای در هفته پیش رو را نیز یادآور شد و گفت: لازم است مراسم درخور شان برای این عزیزان برگزار شود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۴۴

۱۶ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50806

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک