کمک به نهادینه‌کردن احترام به قانوناخبار استانی- تورکمن نیوز دادگستری گلستان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تفاهم نامه ای امضا کردند تا از ظرفیت های مشترک برای آموزش قوانین و مشارکت دانش آموزان در اجرای قانون استفاده کنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ رئیس کل دادگستری گلستان در این خصوص گفت: بر اساس این تفام نامه کودکان و نوجوانان به عنوان همیار قانون با قوانین و مقررات به زبان ساده و قابل فهم آشنا می شوند و به همسالان خود در مدرسه و خانواده آموزش می دهند.

هادی هاشمیان افزود: دوره ها و کارگاه های آموزشی مشترک قضات و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه هایی است که به منظور افزایش آگاهی های حقوقی و ترویج فرهنگ صبر و گذشت در استان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کودکان و نوجوانانی که تخلفی مرتکب شده اند از دیگر بندهای دیده شده در این تفاهم نامه است.

رئیس کل دادگستری استان بیان کرد: تدوین برنامه های آموزشی کودکان و نوجوانان بر اساس آمار و پراکندگی آسیب ها در مناطق شهری و روستایی استان از دیگر برنامه هایی است که در قالب این تفاهم نامه به دنبال تحقق آن هستیم.

هاشمیان خاطرنشان کرد: پیگیری این تفاهم نامه با دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان است.

منبع: turkmensesi.net

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۰

۱۶ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44860

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک