فرماندار شهرستان ترکمن در جشن روز جهانی معلولین در شهرستانبندر ترکمن-ترکمن نیوز-  فرماندار شهرستان ترکمن در جشن روز جهانی معلولین در شهرستان گفت: کمک به معلولین، نیازمند انگیزه و توان بالاست تا خدمت رسانی مطلوب به جامعه معلولین صورت گیرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی در این جشن که روز دوشنبه ۱۲ آذر در مرکز توانبخشی کوشان شهرستان برگزار شد، ضمن تبریک روز جهانی معلولین، اظهار کرد: پیشگیری نقش مهمی در این زمینه دارد که در این بخش مرکز بهداشت و درمان و بهزیستی می توانند نقش بسزایی در سطح جامعه ایفا کنند.
وی بر نقش مهم آموزش در راستای پیشگیری از معلولیت تاکید کرد و خواستار برگزاری دوره های آموزشی و آگاه سازی خانواده ها شد و افزود: در این راستا بایستی با هدفگذاری و برنامه ریزی حرکت کنیم و این امر با کمک ادارات مرتبط و کارشناسان ذیربط امکان پذیر است.
هیوه چی تصریح کرد: بایستی امکانات و خدمات ویژه از جمله آموزش مهارت های زندگی به معلولین داده شود تا در آنها انگیزه ایجاد و به زندگی امیدوارتر شوند.
وی ادامه داد: خانواده ای که معلول دارد، مسئولیت سنگینی به دوش می کشد لذا دستگاه های مربوطه بایستی با این خانواده ها همکاری لازم را داشته باشند تا در آن ها انگیزه ایجاد شود.
فرماندار افزود: در جامعه معلولین، ورزشکاران و قهرمانانی داریم که در سطح ملی، آسیایی و جهانی نیز موفق به کسب مقام شدند.

فرماندار شهرستان ترکمن در جشن روز جهانی معلولین در شهرستان

وی در پایان بر استفاده از ظرفیت های گوناگون در جهت خدمت رسانی مطلوب و ارتقاء سلامت جامعه تاکید کرد.
گفتنی است در ادامه، فرماندار به همراه سایر مسئولین از نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی معلولین بازدید کرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۶

۱۲ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41316

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک