Amouzesh Parvaresh 18M 300x197 - کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش گلستانگنبدکاووس – ترکمن نیوز – معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی مدیر کل آموزش و پرورش گلستان از بازنشسته شدن یک هزار و ۲۰۰ نفر از نیروهای شاغل آموزشی و اداری این نهاد درسال جاری خبر داد و گفت: کمبود نیروی انسانی چالش اصلی آموزش و پرورش است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، کمال الدین نظرنژاد روز پنجشنبه در مراسم معارفه معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت: برای جبران کمبود نیروی انسانی که هزار و ۵۰ نفر آن از نیروهای آموزشی هستند، چند راهکار پیش بینی شده است.
وی افزود: ورود ۶۶۰ نفر از نیروهای تربیت شده در دانشگاه فرهنگیان که امسال به نیروهای آموزشی اضافه می شود، تمدید یک سال خدمت فرهنگیانی که امسال بازنشسته می شوند و استفاده از ظرفیت بازنشستگان سال های گذشته از جمله این راهکارها است.
نظرنژاد اضافه کرد: امسال ۴۰۵ نفر نیز از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸ به نیروی انسانی آموزش و پرورش استان اضافه می شود که البته زمان به کارگیری این نیروها پس از گذراندن دوره های آموزش ضمن خدمت، از مهر سال آینده خواهد بود.
وی، آسیب های اجتماعی در مدارس بویژه در دوره متوسطه را از دیگر چالش های آموزش و پرورش دانست و بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی برای آگاهی بخشی به خانواده ها و نیز دانش آموزان از طریق انجمن اولیا و مربیان مدارس تاکید کرد.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به استقرار پایه دوازدهم درسال تحصیلی جاری و نو نگاشت بودن کتاب های این پایه، برلزوم توانمند سازی دبیران آموزشی و خانواده ها توسط مدیران مدارس تاکید کرد.
فرج الله رزاقی مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در این جلسه با مهم و حساس دانستن حوزه آموزشی برلزوم تلاش مضاعف معاون و کارشناسان برای ارتقای سطح علمی و آموزشی دانش آموزان این شهرستان تاکید کرد.
دراین مراسم عبدالقادر ظفر که پیش از این ۲۵ سال سابقه مدیریت مدارس و نیز نماینده مدیران در شورای آموزش و پرورش گنبدکاووس بود، به عنوان معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان معرفی و از تلاش های چند ماهه محمد عسکری سرپرست این معاونت قدردانی شد.
آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق گلستان افزون بر ۷۰ هزار دانش آموز و حدود چهار هزار فرهنگی شاغل دارد.

 

منبع: irna.ir/golestan

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۲

۱۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31756

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک