آماده 1024 48 300x185 - کلنگ اولین مجتمع تولید فرش دوروی دویدخ امروز به زمین زده شدترکمن نیوز: امروز با حضور فرماندار رازوجرگلان, بخشدار جرگلان و دهیاری روستای دویدخ مراسم کلنگ زنی اولین مجتمع تولید فرش دوروی دویدخ در داخل این روستا به زمین زده شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روح الله حسین پور گفت: این مجتمع تولیدی در داخل روستای دویدخ با ۲۵۰ میلیون اعتبار در سه طبقه و ۸۰۰ متر زیربنا و ساخته خواهد شد که طبقه اول آن یک سالن منظوره و سالن نمایشگاه دایمی فرش خواهد بود و دو طبقه بالا نیز هرکدام ۴۰ دار قالی برپا و در هر کدام ۸۰ بافنده مشغول به کار خواهند که در مجموع ۱۶۰ بافنده در این مجتمع فرش دورو خواهند بافت.

وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای ساخت این مجتمع یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است که اکنون با ۲۵۰ میلیون از اعتبارت دهیاری ساخته خواهد شد و دو میلیارد تومان تسهیلات نیز از کمیته ملی واگزاری تسهیلات به دهیاری ها نیز درخواست داده و تایید نیز شده است که با این مبلغ هم ساختمان و هم تجهیزات و امتیازات و خدمات زیربنایی آن تکمیل خواهد شد و بعد از شش ماه نیز به بهره برداری میرسد .

فرماندار رازوجرگلان تاکید کرد : در این شهرستان نمیتوان کارخانه الومنیوم یا فولاد ایجاد کرد ولی با توجه به مزیت و فرصت های این شهرستان همچون فرش که در کنار آن نیز با ایجاد حلقه های زنجیری با دیگر مزیت ها همچون ایجاد بازارچه . شهرک صنعتی و تکمیل پیست اسبدوانی تاثیر بسزایی در اشتغال مردم این شهرستان گذاشت .

گفتی است روستای دویدخ با ۵۰۰ بافنده فرش دورو و ثبت جهانی آن مورد توجه در داخل و خارج کشور است .

خبرنگار : صاحب جمال رحیمی/ عصر اترک

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۵۳

۱۵ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82126

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک