کلنگ‌زنی مدرسه 6 کلاسه در شهرستان سیل‌زده گمیشانگمیشانتورکمن نیوزمدرسه ۶ کلاسه در شهرستان سیل‌زده گمیشان با حضور وزیر آموزش و پرورش کلنگ‌زنی شد.

.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ صبح امروز مدرسه ۶ کلاسه « حمید آخوند قلی» که براثر سیل و آب‌گرفتگی تخریب شده بود با حضور وزیر آموزش و پرورش کلنگ‌زنی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در حاشیه کلنگ‌زنی این مدرسه اظهارداشت: این مدرسه دو طبقه در هزار و ۵۵۰ متر مربع مساحت و با برآورد هزینه ۴۵ میلیارد ریال در گمیشان ساخته خواهد شد.

احسان گوهری‌راد، هم چنین گفت: در سیل اخیر ۳۲۴ مدرسه استان دچار خسارت شد که طبق برآورد کارشناسان این خسارت‌ها ۱۰ تا ۵۰ درصد است. اما برخی از فضاهای آموزشی که از گذشته دچار مشکل بود پس از این سیل، دیگر قابلیت استفاده نداشت و تخریبی اعلام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: ۲۴ مدرسه در شهرستان‌های گمیشان، آق‌قلا و گنبدکاووس براثر سیل تخریبی اعلام شده و باید نوسازی شود.

وی با اشاره به کمک خیران برای بازسازی مدارس تخریبی در مناطق سیل‌زده گفت: در گلریزان خیران که برای سه استان سیل‌زده از جمله گلستان انجام شد ۲۱۰ میلیارد تومان برای امر مدرسه‌سازی کمک جمع آوری‌ شد. خیران تاکنون ساخت ۵۰ کلاس درس در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق‌قلا و گمیشان را تعهد کرده‌اند.

گردآوری:گروه خبری تورکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع:tasnim

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۴

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52879

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک