ترکمن نیوز
تاریخ : امروز پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
ترکمن نیوز

دبیر مجمع نمایندگان گلستان:

کشور به وحدت و حمایت از دولت برای عبور از شرایط فعلی اقتصادی نیاز داردگفت وگو- ترکمن نیوز– دبیر مجمع نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی از پس گرفتن امضای خود در طرح سوال از رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، وسعت بیش از ۱۷۰ هزار هکتاری حوزه انتخابیه کلاله، مینودشت، گالیکش و مراوه‌تپه که شامل چهار شهرستان است باعث شده تا این حوزه انتخابیه در شرق استان گلستان را به یکی از مهم‌ترین و پرکارترین حوزه انتخابیه کشور مبدل کرده و عملا کار را برای رسیدگی به مشکلات مردم و شهرستان‌ها دشوارتر کرده است.

اما کوسه‌غراوی در دو سال گذشته به زعم همه مردم و مسوولان توانسته است با مدیریت خوب و نگاهی مردمی به دور از حاشیه‌سازی و جدل‌های بی‌نتیجه ضمن ارتباط‌گیری بسیار مثبت با مسوولان ارشد کشوری و انتقال دغدغه‌های حوزه انتخابیه خود، بودجه‌ها و امکانات بسیار خوبی را برای این منطقه محروم جذب کرده و فارغ از نگاه‌های قومی و مذهبی به یکی از نمایندگان موفق استان گلستان تبدیل شود که البته همچون همه نمایندگان و انسانها نقدهایی نیز به برخی از عملکردها و رفتارهای وی وجود دارد.

او که یک مهندس عمران و از جمله افراد باسابقه نظام مهندسی در استان گلستان است امروز توانسته به عنوان دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان با استفاده از پتانسیل‌های بزرگ این استان در راستای استیفای حقوق مردم از منابع ملی اقدامات خوبی را آغاز کند.

وی که از جمله نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی به شمار می‌رود دبیر کمیسیون تقریب مذاهب است و تلاشهای بسیاری برای تحکیم وحدت و یکپارچگی میان مذاهب و اقوام مختلف در سطح کشور به ویژه در استان گلستان صورت داده است.

از این‌رو و به بهانه وضعیت حساس کشور و روزهای پرکار و پرتنش مجلس شورای اسلامی با او گفت و گویی را صورت داده‌ایم که مشروح آن را در ادامه مشاهده می‌کنید:

بدهکاری دولت به پیمانکار عامل کند شدن پیشرفت سد نرماب

یکی از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی حوزه انتخابیه شما در کل چهار شهرستان «سد نرماب» است، آخرین وضعیت این سد و زمان بهره‌برداری آن را بیان کنید؟

کوسه غراوی: سد نرماب یکی از افتخارات بزرگ استان گلستان است که در حال حاضر با ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی به عنوان تنها فاینانس داخلی در استان گلستان توسط قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران و پیمانکار مربوطه در حال اجراست.

دو نکته مهم در رابطه با سد نرماب وجود دارد که نکته نخست تامین یک سوم آب شرب و کشاورزی استان گلستان توسط این سد در صورت افتتاح و بهره‌برداری است و نکته دوم تبدیل منطقه شرق استان گلستان به قطب کشاورزی شمال کشور و ایجاد توسعه پایدار با رونق مجدد کشاورزی در منطقه است.

آنچه در حال حاضر موجب کند شدن روند کار و جلو نرفتن عملیات اجرایی پروژه شده است بدهکاری دولت به پیمانکار بالغ بر ۱۲۴ میلیارد تومان است که با توجه به جلسات مکرری که با آقای نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه داشته‌ام امیدواریم با تامین اعتبارات برای پرداخت بدهی به پیمانکار بتوانیم با تسریع بخشیدن به پروژه در سال ۹۸ سد نرماب را به بهره‌برداری رسانده و آبگیری کنیم.

به چه علت نام شما در میان امضا کنندگان طرح سوال از رئیس جمهور دیده نمی‌شود؟

کوسه غراوی: بنده از جمله نمایندگانی بودم که طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کردم زیرا معتقد هستم حمایت از دولت به معنای عدم سوال کردن نیست، اما با توجه به التهابات شدید اقتصادی کشور و برخی گستاخی‌های دشمن که همچون گذشته در اندیشه ضربه زدن به انقلاب و نظام هستند به نظرم رسید که زمان مناسبی برای طرح این موضوع در مجلس نیست هرچند که تاکید می‌کنم این یک حق قانونی برای نمایندگان بر اساس قانون اساسی است.

به همین دلیل ضمن ارسال تذکرات و گلایه‌های خود به صورت روتین به وزرا و معاون پارلمانی رئیس جمهور امضای خود را از این طرح پس گرفتم تا در این شرایط سخت که کشور نیازمند همدلی بیشتری است در جهت اتحاد قوا تلاش کنیم.

تیم اقتصادی دولت چابک نیست

نظر شما درباره تیم اقتصادی دولت چیست؟

کوسه غراوی: بنده معتقدم که تیم اقتصادی دولت که شامل چندین دستگاه و نهاد عالی و وزارتخانه می‌شود باید چابک و چالاک‌تر باشد و به سرعت ترمیم شود، زیرا تیم فعلی اقتصادی دولت به شدت کند و فاقد چابکی است که باعث شده در ظرف چند روز و چند هفته قیمت ارز و سکه به صورت بی‌سابقه و سرسام‌آوری بالا رفته و به تبع آن قیمت کالاهای دیگر نیز افزایش یافته و فشار به مردم عزیزمان وارد شود.

بنده معتقدم وقتی جنگ تحمیلی با آن همه عظمت و سختی‌ها را جوانان ۲۰ ساله و مخلص ما مدیریت کرده و به بهترین نتیجه رساندند باید از ظرفیت‌های جوانان استفاده کرده و با تمام وجود به آنها اعتماد کنیم که نمونه بارز آن که بسیار موفق نیز بوده است انتخاب آقای جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات است که بسیار انتخاب صحیح و به جایی بوده است تا جایی که ایشان را به عنوان یک فرد کارآمد، باسواد، چابک، انقلابی و دوست داشتنی به عنوان یک الگوی خوب دهه شصتی برای همه معرفی کرده است.

آیا مشکلات اقتصادی اخیر کشور را ناشی از تحریم و فشارهای داخلی می‌دانید؟

کوسه غراوی: همان طور که رهبر معظم انقلاب نیز بارها در هفته‌های اخیر اشاره کرده‌اند بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی کشور به دلیل برخی ناکارآمدی‌ها در مدیریت داخلی کشور است و ربطی به تحریم‌های آمریکا و سایر کشورها ندارد و به نظر بنده ناشی از عدم هدایت درست نقدینگی کشور به سمت و سوی مناسب از جمله تولید است.

نگاه شما به ظرفیت اقوام و مذاهب گوناگون در استان گلستان چیست؟

کوسه غراوی: بنده معتقدم در هیچ کجای دنیا نمی‌توان منطقه‌ای امن‌تر، یکپارچه‌تر و متحدتر از گلستان و به ویژه شرق استان گلستان را پیدا کرد که قومیت‌ها و مذاهب به هیچ عنوان قابل تفکیک از یکدیگر نیستند و مردم با حفظ اعتقادات و آداب و رسوم خود در کمال عشق و محبت به یکدیگر زندگی می‌کنند.

توسعه در استان گلستان باید متوازن باشد

دلیل دعوت‌های مکرر مسوولان کشوری به شرق گلستان از سوی شما چیست؟

کوسه غراوی: منطقه شرق استان گلستان متاسفانه به دلایل مختلفی در طول سال‌های متعدد عقب‌ماندگی‌های تاریخی را به خود می‌بیند که بخش عمده آن ناشی از عدم توسعه متوازن در استان گلستان است.

بنده معتقدم باید مسوولان کشوری منطقه محروم شرق گلستان به ویژه مناطقی چون مراوه‌تپه و گالیکش را از نزدیک ببینند و محرومیت و نیازمندی‌های منطقه شرق گلستان را در تهران روایت کنند تا در نهایت بتوانیم همانطور که به اکثر وزرا گفته‌ام توسعه متوازن و همگن در استان گلستان به وقوع بپیوندد.

صحبت پایانی اگر دارید بفرمائید؟

کوسه غراوی: وظیفه خودم می‌دانم از حمایت‌ها، محبت‌ها و دعاهای مردم عزیز تشکر و قدردانی کنم و این را به صراحت می‌گویم که هر قدر برای مردم کار کنیم بازهم به آنها بدهکاریم.

من دوره نمایندگی را دوره امتحان الهی از خودمان می‌دانم و معتقد هستم از این فرصت کوتاه باید برای ادای دین به مردم، شهدا و خانواده‌های عزیز آنها استفاده کنیم تا پس از دوره نمایندگی شرمنده مردم نشویم.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: farsnews

نظراتنظر شما چيست ؟

- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.

- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.

- انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

آخرین خبر ها

افتتاح مسجد احمد مرسل در حوالی زیارتگاه بهاء الدین...

پرداخت تسهیلات اشتغال منجر به اشتغال پایدار و توسعه هدفمند نمی شو...

عدم پیگیری مصوبات سفر وزرا به گلستان/ در سفر وزرا تنها گزارش داده...

گلستان صنایع بزرگ ندارد/ پتروشیمی را از بن بست نجات دهید...

۷۲ برنامه شاخص در هفته بسیج در شهرستان گنبدکاووس اجرا می‌شود...

بازارِ پُررونقِ دعانویسان

نیاز به اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های طرح گردشگری آشوراده...

«آستانه» در آستانه الحاق به کریدور تجاری ترکمنستان-ازبکستان-ایران...

شکست مرز روانی دلار و سکه/ دلیل ارزانی چه بود؟...

صدر جدول هوای گنبد میدهد

خلع ید و رفع تصرف ۳ هکتار از اراضی مستحدث ساحلی و ملی شهرستان گمی...

پارک ملی گلستان با داشتن ظرفیت های بی بدیل نیازمند توجه بیشتر است...

رقابتهای هفته ششم کورس سوارکاری پاییزه در آق قلا برگزار می شود...

مکائیل قزلجه سرپرست جدید هیات سوارکاری گنبدکاووس شد...

این ۸ دلیل را رعایت کنید تا شکمتان بزرگ نشود...

برد تیم والیبال شهرداری گنبدکاووس مقابل پیکان تهران...

شرکت هنرمندان ۱۶ استان در جشنواره فرهنگ اقوام گنبدکاووس...

بانوی مسیحی در گلستان مسلمان شد

همکاری استان گلستان و هاربین چین در بخش کشاورزی و فعالیت های گلخا...

دولت بايد انتخاب كند

شهروند،خبرنگار

آمار و ارقام

افراد آنلاین : 9

بازدید امروز : 11451

بازدید دیروز : 12353

بازدید این هفته : 86259

بازدید این ماه : 375644

بازدید کل : 375644

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به وب سایت "ترکمن نیوز" می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است .

بالا