فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان؛

محیط زیست-ترکمن‌نیوز- فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان از کشف و ضبط ۳۲ قطعه پرنده زنده از گونه حفاظت شده ‘باقرقره’ از انبار منزل یک شکارچی متخلف در منطقه مرزی گنبدکاووس توسط ماموران مرزبانی خبر داد.

Saravani 24Az 300x194 - کشف 32 قطعه پرنده باقرقره زنده از یک صیاد متخلف در گنبدکاووس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن​های ایران،  به نقل از ایرنا، سرهنگ محمدرضا سراوانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: براساس گزارش مردمی، فردی با هویت ‘عیدی – ح’ ساکن روستای مرزی کرند، این تعداد پرنده را در انباری واحد مسکونی خود مخفی کرده بود.
وی افزود: بازرسی از منزل این شکارچی متخلف با هماهنگی مقام قضایی روز گذشته انجام و پرنده‌های مخفی شده در انباری منزل او کشف و ضبط شدند.
سرهنگ سراوانی اضافه کرد: این شکارچی متخلف که ۴۰ سال دارد با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شد و پرندگان توقیف شده نیز با حکم مرجع قضایی توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گنبدکاووس به طبیعت باز گردانده می شود.
کوکر یا باقرقره پرنده‌ای است دانه ‌خوار که در نگاه اول به کبک و بلدرچین شبیه است و در پرواز نیز به کبوتر می ‌ماند اما از نظر پرنده شناسی دارای خانواده‌ای مستقل با نام کوکریان (Pteroclididae) است.
این گونه‌ها پروازی سریع داشته و اغلب به صورت گروه‌های بزرگ زندگی می کنند.
گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، داشتن سه تالاب بین المللی که محل فرود پرندگان مهاجر است و نیز ۳۵۰ هزار هکتار مرتع درشرق گلستان واقع است و مقر هنگ مرزی اترک استان گلستان نیز در این شهرستان مستقر است.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۸

۲۵ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

8073

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک