معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اعلام کرد:

کشف 173 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان گلستاناخبار استانی – ترکمن نیوز- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در نشست خبری که به مناسبت هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد از کشف بیش از ۱۷۳ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان گلستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، “علی اصغر طهماسبی” اظهار کرد: برای خروج کالاهای تولید ایران از مرزهای گلستان سخت گیری نمی کنیم، ممکن است کالاهایی به مقدار محدود توسط برخی مسافران و تجّار از طریق مرز گلستان به کشورهای همسایه ارسال شود، اما این گونه خروج کالا در زمره قاچاق محسوب نشده و سازمان یافته نیست.

آسیب اصلی وارده به استان از قاچاق کالا، سرازیر شدن حجم فراوان کالاهایی مانند لوازم آرایشی، لوازم خانگی و تلفن همراه از مرکز کشور به گلستان است که همانند دیگر مناطق کشور این کالاها در ردیف اول خرید و فروش غیرقانونی قرار دارد.

وی با بیان اینکه گلستان بارانداز کالاهای قاچاق نیست، گفت: به رغم اینکه استانی مرزی به شمار می رویم اما مبدا کالاهای قاچاق نیستیم، با توجه به شرایط سخت زندگی در نواحی مرزی، با همراهی مرزبانان و نیروی انتظامی وضعیت مطلوب و پایداری در حوزه مرزهای استان ایجاد شده است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، یکی از اقدامات مهم در حوزه مبارزه با قاچاق کالا را شناسایی و کد دار کردن انبارهای استان برشمرد و افزود: در همین راستا ۱۶ هزار و ۸۲۸ انبار در استان گلستان شناسایی و اطلاعات آنها در سامانه به ثبت رسیده است، این اقدام می‌تواند زمینه ردگیری کالا را فراهم کند.

طهماسبی یادآور شد: در سال ۹۶، ۷۸۴ فقره پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز در استان گلستان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه یکی از آسیب های جدی مبارزه با قاچاق کالا در بازار، متناسب نبودن جرم با مجازات و رقم اندک جرایم در نظر گرفته شده است، گفت: برخی از قوانین و جرائم در حوزه مبارزه با کالای قاچاق، مربوط به دهه ها پیش بوده و برای شرایط کنونی بازار ناکارآمد است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان درباره ضعف نظارت بر بازار هم خاطرنشان کرد: گاهی اوقات در بحث نظارت‌ها، ضعف هایی وجود دارد که باید برطرف شود.

طهماسبی در پایان گفت: از رسانه های استان انتظار داریم در کارزار مبارزه با فساد که قاچاق کالا و ارز نیز از مصادیق آن است، در کنار دستگاههای دولتی حضور داشته و یار و یاور مسئولان باشند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۴

۱۱ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26172

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک