namak - کشف جعل نشان استاندارد در گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل استاندارد استان گلستان گفت: یک مورد جعل نشان استاندارد بر روی فرآورده نمک دریا در مراکز عرضه شهر گرگان شناسایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان، محمود فرمانی اظهار داشت: در بازرسی کارشناسان اداره کل استاندارد گلستان از مراکز عرضه شهر گرگان، یک مورد جعل نشان استاندارد بر روی فرآورده نمک دریا کشف شد.

دبیر شورای استاندارد گلستان با بیان اینکه در سال جاری پیش از این ۳ مورد جعل علامت استاندارد در گلستان کشف و پرونده قضایی برای آنها تشکیل شده است افزود: براساس قانون سازمان ملی استاندارد ایران، محموله شناسایی شده توقیف و متخلفان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شوند.

وی از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده محصولات فاقد نشان استاندارد و یا فاقد کد ۱۰ رقمی استاندارد، موضوع را به اداره کل استاندارد گلستان اعلام کنند و یا با ارسال کد ۱۰ رقمی زیر نشان استاندارد استاندارد به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ از اصالت و اعتبار پروانه استاندارد فرآورده‌ها مطلع شوند.

مدیرکل استاندارد استان گلستان تصریح کرد: براساس قوانین استاندارد، تولید، توزیع و عرضه محصولات مشمول مقررات استاندارد اجباری بدون دریافت مجوز استاندارد ممنوع است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۱۱

۱۷ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39729

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک