کشف بیش از ۱۴ کیلوگرم موادمخدر در گنبدکاووس تورکمن نیوز: فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس از دستگیری قاچاقچیان خرید و فروش فروش مواد مخدر و کشف ۱۴ کیلو و ۱۰۰ گرم مواد افیونی از نوع تریاک و حشیش در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سرهنگ محمود علی فر در گفت‌وگو با خبرنگار تورکمن نیوز اظهار داشت: در این ارتباط دو متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضائی شدند.

سرهنگ علی فر تصریح کرد: مشكلات روانی، كنجكاوی، ضعف اراده، فرار از زندگی تكراری، انگيزه های درمانی، و شخصيت نابهنجار فرد مهم ترين علل فردی گرايش به اعتياد می باشند.

وی در ادامه گفت: در قسمت علل خانوادگی می توان به كمبود محبت در خانواده، تبعيض بين فرزندان، آزادی بیش از حد، محدود كردن بیش از حد فرزندان، رفاه بیش از حد اقتصادی در خانواده، فقر، و نابسامانی های خانواده اشاره كرد. همچنين برخی از علل اجتماعی گرايش به اعتياد عبارتند از: در دسترس بودن مواد مخدّر، بيكاری، نابرابري های اقتصادی و اجتماعی، محيط جغرافيايی و محله زندگی نامناسب، ضعف قوانين و ضعف اجرای آن، دوست ناباب، و ضعف دينداری در جامعه.

فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس با درخواست از شهروندان تاکید کرد؛ در صورت مشاهده و یا اطلاع از هر گونه فعالیت توزیع کنندگان و فروشندگان مواد مخدر مراتب را سریعا از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به مرکز فوریت های پلیس اطلاع رسانی نمایند.

گزارش از: آرزو بسیا

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۳۴

۱۸ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54839

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک