کشت گیاهان دارویی در شمال گنبدکاووسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان با اشاره به وجود بحث ریزگردها در شمال گنبدکاووس، گفت: بیشترین اراضی واقع در شمال گنبدکاووس غیرزراعی است و قابل کشت نیست. تلاش داریم در این اراضی گیاهان دارویی کشت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  مختار مهاجر در جلسه رفع مشکلات مردم بخش داشلی‌برون با منابع طبیعی اظهارداشت: یکی از نگرانی‌های ما در حوزه شمال گنبدکاووس، بحث ریزگردها است. برای کاهش و جلوگیری از گسترش آن در بخش داشلی برون،کشت گیاهان دارویی باید ترویج شود.
وی افزود: بخش قابل توجهی از اراضی بخش داشلی‌برون قابل کشت نیستند. با کمک منابع طبیعی و مسئولان شهرستانی باید تغییر الگوی کشت ایجاد شود.مختار مهاجر امروز در جلسه رفع مشکلات مردم بخش داشلی‌برون با منابع طبیعی اظهارداشت: یکی از نگرانی‌های ما در حوزه شمال گنبدکاووس، بحث ریزگردها است. برای کاهش و جلوگیری از گسترش آن در بخش داشلی برون،کشت گیاهان دارویی باید ترویج شود.
وی افزود: بخش قابل توجهی از اراضی بخش داشلی‌برون قابل کشت نیستند. با کمک منابع طبیعی و مسئولان شهرستانی باید تغییر الگوی کشت ایجاد شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: در بخش داشلی‌برون اراضی وجود دارد که جز متصرفات و یا مستثنیات است. باید این اراضی مشخص شود. راهکارهای مناسب برای حل مشکلات مردم ارائه شود. مردم را به قانون مداری و تبعیت از قانون سوق دهیم.
عبدالقدیر کریمی،معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس هم در این جلسه اظهارداشت: کارگروهی متشکل از منابع طبیعی،جهاد کشاورزی نماینده فرمانداری و نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، دهیاران و بخشدار بخش داشلی‌برون با هدف کمک و مساعدت به مردم بخش داشلی‌برون به ویژه نقاط مرزی در رفع مشکلات اراضی خود و آموزش و آگاهی مردم برای تغییر الگو کشت از زراعی به گیاهان دارویی تشکیل می‌شود.

وی افزود: برای حمایت و مساعدت مردم باید بسیاری از سیاست‌ها اصلاح و تغییر یابد. حمایت از قانون توسط ما باید در کنار حمایت از مردم باشد. نباید اجازه دهیم مشکلات مردم مرزی سبب مهاجرت آنها و دغدغه امنیتی شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: مسئولان با حمایت از کارگروه، استقرار مردم را در مناطق مرزی تثبیت کرده و دغدغه امنیتی را رفع می‌کنند./تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۲

۰۴ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40726

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک