معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان:

Sampashi 14F 300x198 - کشاورزان گلستاني حداقل 2 نوبت سمپاشی را در سطح مزارع انجام دهنداقتصادی-ترکمن‌نیوز- معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: با توجه به اینکه شرایط برای رویش قارچ‌ها در مزارع استان گلستان فراهم است کشاورزان حداقل دو نوبت سمپاشی را در سطح مزارع خود داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن ‌های ایران، به نقل از فارس، محمدرضا عباسی اظهار کرد: با توجه به اینکه شرایط برای رویش قارچ‌ها در مزارع استان گلستان فراهم است کشاورزان حداقل دو نوبت سمپاشی را در سطح مزارع خود داشته باشند.

وی تصریح کرد: بارندگی‌های بسیار خوبی که در اسفندماه سال ۱۳۹۶ و فروردین‌ماه سال جاری داشتیم بارندگی‌هایی که طی چند روز اخیر اتفاق افتاد بیشتر در شرق استان گلستان در شهرستان‌های کلاله و مینودشت رخ داد و حداقل یک نیاز آبی مزارع را تامین کرد.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان ابراز کرد: میزان بارندگی در غرب استان گلستان از شهرستان‌های علی‌آبادکتول تا شهرستان گرگان و بندرگز بسیار ناچیز بود و درحد ۶ میلیمتر الی هفت میلیمتر بود و انتظار داریم که در پایان هفته جاری شاهد بارش‌های باران در سطح استان گلستان باشیم.

عباسی اذعان کرد: در صورتی که تا پایان هفته جاری بارش بارانی در سطح استان گلستان اتفاق نیافتاد کشاورزان باید در مزارع خود اقدام به آبیاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بارندگی‌هایی که در سطح استان گلستان رخ داد انتظار رویش آفات و قارچ‌ها در مزارع کلزا، گندم و جو را داریم با توجه به سموم و امکاناتی که داریم کشاورزان نباید نگران باشند و با راهنمایی کارشناسان جهادکشاورزی استان گلستان این آفات کنترل خواهد شد.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان بیان کرد: با توجه به اینکه شرایط برای رویش قارچ‌ها در مزارع استان گلستان فراهم است کشاورزان حداقل دو نوبت سمپاشی را در سطح مزارع خود داشته باشند.

عباسی افزود: با توجه به اینکه شرایط برای رویش قارچ‌ها در مزارع استان گلستان فراهم است در شهرستان‌های گرگان، بندرترکمن، علی‌آبادکتول، کلاله، گالیکش، آزادشهر، رامیان، مینودشت، کردکوی و جنوب آق‌قلا را حداقل دو نوبت سم‌پاشی کنند تا در برابر بیماری‌های قارچی در مزارع گندم و جو و کلزا مقاوم شوند.

وی یادآور شد: برای مبارزه با رشد قارچ‌ها در مزارع استان گلستان در شهرستان‌های گنبدکاووس، کلاله، شمال آق‌قلا، گمیشان و مراوه‌تپه حداقل یک نوبت نسبت به سمپاشی اقدام کنند.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان خاطرنشان کرد: علف‌کش‌های دومنظوره به هیچ عنوان در سطح مزارع استفاده نشود.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۸

۱۴ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

15165

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک