کرسی استانداری و ترکمن‌هاتورکمن نیوز: ترکمن‌ها در گلستان بخش اعظم جمعیت را تشکیل میدهند و به انقلاب و نظام وابستگی خاص داشته و به بزرگان نظام اعتقاد قلبی دارندکه بارها عملا اثبات کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در انتخابات به دکتر روحانی بیش از ۹۰% رای داده اند از نظر اقتصادی علیرغم کاستیها بزرگترین تولید کنندگان گوشت سفیدو قرمز هستند و در تولیدغلات درسطح کشور مقام اول یا دوم را دارا می باشند.

قبل از انقلاب زمین های زراعی و مراتع آنان مورد هجوم درباریان شاه قرار گرفت وبی رحمانه غصب گردید آثار ظلم طاغوت هنوز در ترکمنصحرا مشهود میباشد، متاسفانه بعد از انقلاب غالب زمین های صحرای ترکمن که شاه غصب کرده بود به      صاحبان واقعی عودت داده نشد بلکه دوباره به نام ارگانهای نوبنیاد انقلابی سند خورد و بخشی از آن به مهاجرین ازاستانهای دیگرخصوصا سیستان و بلوجستان که روز به روز به آمارآنان افزوده می شود به صورت موقت و دایمی واگذار گردید.

البته در واگذاری زمینهای زر اعی ترکمنها به مهاجرین جمعی از روحانیون ترکمن نیزبا فتوای کج دار مریز و شبهدار دخیل بودند، حال بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی زمینهای فوق به صاحبان اصلی یا وارثان آنان واگذار شود تا بخشی از اقتصاد مریض مملکت بیش از این دچارآسیب نشود.

بخش دوم بحث همانگونه که مقام معظم رهبری در پاسخ به سوال مولوی عبدالحمید روحانی شاخص اهل سنت اعلام کرده اند”هیج منعی برای بکارگیری اهل سنت در پستهای مهم کشوری نیست”و دکتر روحانی ریاست محترم جمهور بارها اعلام کرده اند: از شایسته گان اقوام و اهل سنت در پست های مهم استفاده شود، حتی صراحتا گفته اند: اگر از نخبگان اقوام و اهل سنت در انتصابات محدودیت ایجاد شود از آنان مالیات نگیرید.

باشرح مختصر که نقل گردید در چهلم انقلاب برای اولین بار انتظار است دولت تدبیر و امید باانتصاب استانداراز شایسته گان ترکمن که تعداد آنان کم نیستند دراستان گلستان رقم زده شود، قطعا از چنین حرکتی بزرگان نظام جمهوری اسلامی نمایندگان مردم گلستان در مجلس و امامان جمعه اهل سنت و اهل تشیع، نماینده رهبر انقلاب در گلستان خشنود خواهند شد و وحدت واقعی رقم خواهد خورد کما اینکه گلستان، ترکمنصحرا نماد وحدت در کشور عزیز ما ایران زبانزد دولتمردان و مردم میباشد.

نوشته: آنا محمدبیات

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Besya
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۱

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک