مدیر عامل انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس؛

Karimian 10M 11 300x198 - کتاب بهترین دوست اوقات فراغت کودکان و نوجوانان+عکسگنبدکاووس– ترکمن نیوز- مدیر عامل انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس گفت: در اوقات فراغت و تعطیلات تابستانی یکی از بهترین کارهایی که میشود برای کودکان و نوجوانان انجام داد ایجاد حلقه ها و گروه های کتابخوانی است، در واقع می توان اینگونه بیان داشت که بهترین رفیق و دوست برای این عزیزان کتاب است.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سید علی کریمیان اظهار داشت: ایام تعطیلات تابستانی فرصت مناسبی است که خانواده ها و ارگان ها و نهاد های دولتی و سازمان های مردم نهاد در برنامه های خود برای این ایام به مطالعه و کتابخوانی توجه ویژه ای داشته باشند.
در حوزه مطالعه و کتابخوانی می توان برنامه بسیار متنوع و ارزنده ای برگزار کرد از جمله این برنامه ها می توان به برگزاری جشن کتاب و قصه گویی در پارک ها نشست کتابخوان و جمع خوانی، شعر خوانی، قرآن خوانی، نهج البلاغه خوانی، شاهنامه خوانی و…اشاره کرد
انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس تنها سازمان و سمن مردم نهاد در استان گلستان است که در این خصوص فعالیت های بیشمار و موفقی را انجام داده است.
سید علی کریمیان مدیر این انجمن مردم نهاد، در جمع خانواده هایی که فرزندانشان در کلاس های اوقات فراغت تابستانی بسیج شرکت کرده بودند چنین می گوید: پیر فرزانه انقلاب مقام معظم رهبری که خود در خصوص بحث مطالعه و کتابخوانی نابغه ای محسوب می گردد چنین فرموده اند:( “امروز کتاب خوانی و علم آموزی نه تنها یک وظیفه ملی، که یک واجب دینی است. از همه بیشتر، جوانان و نوجوانان باید احساس وظیفه کنند، اگر چه آن گاه که انس با کتاب رواج یابد، کتاب‌خوانی نه یک تکلیف، که یک کار شیرین و یک نیاز تعلل ناپذیر و یک وسیله برای آراستن شخصیت خودش تلقی خواهد شد، و نه تنها جوانان، که همه نسل‌ها و قشرها به دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد.”) با توجه به این مطلب، کتابخوانی و پرداختن به فرهنگ مطالعه نه تنها یک وظیفه ملی است بلکه یک وظیفه و واجب دینی برای همه جامعه است لذا تمامی ارگانها و نهاد ها و سازمان های مردم نهاد از هر منظری که بخواهند به آن نگاه بکنند این وظیفه شرعی و ملی بردوششان خواهد بود.
وی در ادامه می گوید: بنا براین کوتاهی در این وظیفه ملی و شرعی خسارات های فراوانی را در بر خواهد داشت. مسئولین و خیرین محترم می توانند به حمایت و پشتیبانی از برگزار کنندگان اینگونه برنامه برخیزند حتی خانواده ها می توانند با یک برنامه ریزی مختصر با عنوان نذر کتاب به یاری بیایند و در نشر فرهنگ مطالعه اقدام خیر تاثیر گذار و مفیدی انجام دهند.
مدیر انجمن دوستداران کتاب مهر شهرستان گنبد کاووس در پایان گفت: در این بی توجه ای که به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی شاهدیم اما اگر دولتمردان ما سرمایه گذاری لازم را روی کودکان و نوجوان انجام بدهند مطمئنم جواب خواهد داد بر اساس تجربیات و مشاهدات شخصی با قاطعیت می گویم اگر امکانات لازم برای کودکان ونوجوانان فراهم شود همه آنها علاقمند به کتابخوانی هستند.

 

خبرنگار: سید علی کریمیان                 انتشاردهنده: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۵

۱۰ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30339

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک