کاهش 4 درصدی نرخ بیکاری در گلستاناشتغال و تعاون- ترکمن نیوز- سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اقدامات بسیار مؤثر و خوبی که طی چندماهه اخیر در استان گلستان صورت پذیرفته منجر به کاهش حدود ۴ درصدی نرخ بیکاری شده که بسیار خوب است.
به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، دکتر انوشیروان محسنی بندپی در دهمین جلسه کارگروه اشتغال استان گلستان که با حضور استاندار و نمایندگان مردم گلستان در مجلس برگزار شد , اظهار کرد: بر اساس اعلام بانک مرکزی نرخ بیکاری در استان گلستان از حدود ۱۳ درصد به ۸٫۸ درصد کاهش داشته که نشانگر اقدامات مؤثر مدیران ارشد این استان که جای تقدیر دارد.
وی با بیان اینکه شرایط عمومی کشور به لحاظ برخورداری از شاخص های پیشرفت و توسعه مطلوب و امیدوار کننده است افزود: یکی از عواملی که باعث شده لمس این شرایط برای مردم دشوار باشد، جنگ روانی دشمن است که باید این توطئه ها را خنثی کرد .
وی بیان کرد: برنامه ریزان و طراحان نقشه های روانی ، ایجاد مستمر و مداوم توطئه ها را در دستور کار دائمی خود دادند و می خواهند با دلسرد کردن مردم، خدمات و اقدامات موثر انجام شده را کمرنگ کنند.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آمار مشاغل ایجاد شده در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت : در دو سال گذشته هر سال ۸۰۰ هزار نفر وارد بازار کار شده و متقاضی شغل شدند که دولت با ایجاد ۷۹۰ هزار شغل کوشید بخش زیادی نیاز جامعه به مشاغل جدید را برطرف کند.
محسنی ادامه داد: این اقدامات موثر و امیدوار کننده دولت آنگونه که انتظار می رفت در جامعه بازتاب نداشته که مسوولین باید بیش از پیش از ظرفیت رسانه ها برای بیان عملکردها و تزریق بیشتر آرامش و امید به جامعه استفاده کنند.
وی گفت: دولت تاکید زیادی بر ایجاد شغل داشته و میکوشد با بهره مندی از ظرفیت های بومی استان ها و اعطای تسهیلات مورد نیاز، به تقاضای بازار و مردم برای ایجاد شغل پاسخ گوید.
محسنی توسعه کشت توتون را یکی از ظرفیت های مهم گلستان برای افزایش فرصت های اشتغال دانست و گفت: تغییر در قیمت گذاری و ضمانت خرید این محصول می تواند کشاورزان گلستانی را برای کشت این محصول ترغیب و زمینه ایجاد مشاغل جدید را فراهم کند.
وی ادامه داد: پرداختن و گسترش کشت توتون میتواند بیش از ۱۰ هزار شغل ایجاد کند که این ویژگی مهم در کنار تولید محصولی سالم و با کیفیت، ضرورت توسعه آن را بیشتر می کند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۵۵

۰۲ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

33579

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک