20 درصدی منابع آب شرب روستایی کلاله 300x203 - کاهش 20 درصدی منابع آب شرب روستایی کلالهکلاله – ترکمن نیوز- رئیس اداره آب وفاضلاب روستایی کلاله با اشاره به کشت بی رویه شالی، برداشت کم سابقه از سفره های آب زیرزمینی و گرمای شدید هوا، گفت :میزان آبدهی منابع آب شرب روستایی کلاله نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حسین سعدی راد با تاکید براینکه سفره های آب زیرزمینی تجدیدناپذیر است، اظهار کرد : ۹۸ روستای شهرستان و شهرفراغی با ۸۱ هزار و ۱۴۳نفر جمعیت و ۱۷هزار و ۲۸۵ مشترک تحت پوشش امور آب و فاضلاب روستایی کلاله در شرق استان گلستان قرار دارد.

وی گفت: علاوه براین هشت روستا و سایت مسکونی نوبنیاد حاجی بیگ نیز فاقد هرگونه منبع تامین آب و تاسیسات آبرسانی هستند و به اهالی این روستاها روزانه با سه تانکرآبرسانی می شود.

رئیس آبفار کلاله به منابع تولید آب شرب روستاهای این شهرستان اشاره کرد وادامه داد: ۱۳حلقه چاه و ۱۱دهنه چشمه ، منابع تامین آب شرب روستاهای کلاله را تشکیل می دهند.

وی افزود: در سال گذشته منابع یادشده با دبی ۱۲۸لیتر بر ثانیه، چهارمیلیون مترمکعب آب داشتند ولی درسال جاری تولید آب منابع روستایی ۲۰درصد کاهش داشته ومصرف مشترکین نیز به طور میانگین ۱۳۵ لیتر بر ثانیه افزایش یافته که با توجه به افزایش گرمای کم سابقه هوا و محدود بودن میزان آبدهی منابع موجود، صرفه جویی و مصرف بهینه آب ضروری واجتناب ناپذیراست.

رئیس اداره امورآب و فاضلاب روستایی کلاله در رادامه از اجرای طرح تامین آب شرب روستاهای فاقد منبع تامین آب از طریق مجتمع آبرسانی زاو این شهرستان خبرداد و گفت: این پروژه در مسیر ۳۰کیلومتری از روستای یلی بدراق کلاله تا روستاهای فاقد آب شرب اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این پروژه با ۱۰۰میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است، ادامه داد: لوله های خطوط اصلی این طرح تامین شده و در حال انتقال به محل اجرای پروژه است.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع : irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Yaprak
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۱

۱۷ تیر ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک