کاهش ۸ درجه‌ای دمای هوا‌ اخبار هواشناسی- ترکمن نیوز- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان از ورود سامانه بارشی از امروز به استان خبر داد و گفت: دمای هوا از فردا ۶ تا ۸ سلسیوس درجه کاهش می‌یابد و احتمال وقوع سیلاب در گلستان وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از تسنیم، محمدرضا رحمان‌نیا با اشاره به ورود سامانه سرد و ناپایدار به استان اظهار داشت: سامانه بارشی از امروز به استان نفوذ می‌کند و از امروز بعدازظهر به تدریج امواج خنک و مرطوب به استان راه پیدا می‌کند.

وی افزود: با فعالیت این سامانه ناپایداری‌ها بیشتر در اوقات صبح و اوایل شب در نواحی کوهستانی و در برخی نقاط شرقی ایجاد و بارش‌ها به صورت رگبار و رعد و برق خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان تصریح کرد: استان گلستان از روز سه‌شنبه تا پنجشنبه تحت تاثیر فعالیت این سامانه است و دمای هوا در طول این مدت ۶ تا ۸ سلسیوس درجه کاهش می‌یابد.

رحمان‌نیا گفت: از پنجشنبه عصر انتظار وزش باد نسبتا شدید در شمال استان را داریم و بیشترین فعالیت سامانه در روز چهارشنبه و پنجشنبه خواهد بود.

وی ادامه داد: این وضعیت در برخی از نقاط با وزش باد همراه خواهد بود و به دنبال آن بارش‌های رگباری را خواهیم داشت.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان با اشاره به اینکه بر‌اساس الگوهای فعلی تمرکز بارش‌ها در مناطق غربی استان خواهد بود، ادامه داد: در روز جمعه از فعالیت سامانه کاسته و شنبه از استان خارج می‌شود.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۵

۲۶ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35664

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک