داداشی 300x256 - کاهش قابل ملاحظه بارندگی شهریور ماه نسبت به دوره آماری بلند مدت در گلستانترکمن نیوز:  مدیرکل هواشناسی استان در تحلیل شرایط آب و هوایی شهریور ماه و سال زراعی ۹۹-۹۸ از کاهش ۶۱ درصدی و قابل ملاحظه بارندگی در این ماه نسبت به دوره آماری بلند مدت آماری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  نوربخش داداشی افزود: در سال زراعی ۹۹-۹۸ متوسط مجموع بارش استان ۵۰۱٫۵ میلیمتر بوده است که این نشان می دهد ۱۶ درصد نسبت به نرمال بلند مدت سال زراعی افزایش بارش رخ داده و بیشترین میزان بارش در بین ایستگاه های سینوپتیک استان در شهرستان مینودشت به میزان ۹۳۲ میلیمتر به ثبت رسیده و کمترین بارش در اینچه برون به میزان ۱۹۵ میلیمتر رخ داده است .

داداشی در ادامه گفت: علیرغم افزایش ۱۶ درصدی متوسط بارندگی سال زراعی ۹۹-۹۸ نسبت به دوره آماری بلند مدت، میانگین بارش استان در شهریور ۹۹ با کاهش قابل ملاحظه ۶۱ درصدی نسبت به دوره آماری به میزان ۱۰٫۶ میلیمتر به ثبت رسیده است.

مدیرکل هواشناسی استان همچنین گفت : در سال زراعی ۹۹-۹۸ متوسط دمای ایستگاه های سینوپتیک استان ۱۸٫۶ درجه سانتیگراد بوده، بطوریکه ۰٫۱ درجه نسبت به نرمال افزایش داشته است وحداکثر دمای ثبت شده سال زراعی به میزان ۴۶٫۹ درجه سانتیگراد درگنبدکاوس و در ماه خرداد و حداقل دمای ثبت شده ۲٫۸ – درجه سانتیگراد در گرگان و در بهمن ماه بوده است.

این مقام مسئول در پایان گفت: میانگین دمای استان در شهریور ماه ۲۶ درجه سانتیگراد بوده که در مقایسه با متوسط دوره آماری این ماه ۱٫۲ – درجه سانتیگرادکاهش داشته است .

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۹

۰۱ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83000

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک