رییس اداره هواشناسی گنبدکاووس؛

Rain 7E 300x197 - کاهش سه در صدی بارش باران نسبت به سال قبلهواشناسی-ترکمن نیوز- رییس اداره هواشناسی گنبدکاووس از بارش ۲۲۲،۴ میلیمتری باران درسال آبی (از مهر۹۶) جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: این بارش ها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه درصد کاهش دارد.

به گزارش پایگاه خبر و تحلیلی ترکمن های ایران, به نقل از ایرنا, منصور فرشاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهارکرد: میزان بارش از اول مهر ۹۶ تاکنون در مقایسه با دوره آماری ۲۵ ساله نیز ۶ درصد کمتر بوده است.
وی، میزان بارش در ۲۴ ساعت گذشته در گنبدکاووس را ۲،۸ میلیمتر اعلام کرد و گفت: شرایط جوی امروز و فردا در این شهرستان صاف و آفتابی پیش بینی می شود.
فرشاد اضافه کرد: از سه شنبه شب، سامانه بارشی جدیدی به استان گلستان وارد می شود که پیامد آن بارش های خفیف و پراکنده برف درمناطق کوهستانی و باران درمناطق دشت خواهد بود.
وی تصریح کرد: فعالیت این سامانه تا صبح جمعه در استان ادامه دارد و پس از آن تا روز دوشنبه هفته آینده جوی آرام در گلستان پیش بینی می شود.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و با آب و هوایی خشک و نیمه خشک درشرق استان گلستان واقع بوده و میانگین بارش سالانه آن ۴۶۰ میلیمتر است.
این شهرستان با حدود ۱۷۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی از قطب های تولیدات کشاورزی در استان گلستان بشمار می رود.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۴

۰۷ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

12570

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک